Wałbrzych: Zaczęły się Mistrzostwa Polski MTB Cross Country (FILM)

Paweł Gołębiowski
W sztafecie zwyciężyła ekipa JBG – 2 Professional MTB Team. W piątek, 16 lipca zaczęły się w Wałbrzychu, trwające trzy dni Mistrzostwa Polski MTB Cross Country. W pierwszym dniu imprezy rywalizowały sztafety. Na liczącej 4,2 km. trasie w Parku Sobieskiego w centrum miasta ścigały się 23, czteroosobowe ekipy.

Zwyciężył z czasem 1.00.09 g. zespół JBG – 2 Professional MTB Team jadący w składzie: Piotr Brzózka, Bartłomiej Wawak, Anna Szafraniec i Kornel Osicki. Na drugim miejscu uplasował się DEK Meble Cyclo Korona Kielce (Maciej Dombrowski, Konrad Bilewski, Katarzyna Solus – Miśkowicz, Rafał Fijałkowski) z czasem 1.05.09 g., a trzeci był Corratec Team Poznań (Sławomir Pituch, Sebastian Swat, Karolina Kozela, Radosław Tecław) – 1.07.09. Na wysokim, piątym miejscu wyścig ukończyła sztafeta Boplight Aminostar Team Świdnica w składzie: Łukasz Pihulak, Michał Jędrzejczak, Marta Sułek i Piotr Sułek (1.08.44 g.), a dwunasty był zespół KKW Jama Wałbrzych, który przez moment, po trzeciej zmianie wysunął się nawet na czwarte miejsce. – Złapałam na trasie gumę i zmieniali mi koło. Dlatego wyprzedziło mnie sporo zawodników – mówiła na mecie płacząc Karolina Piotrowska, zawodniczka klubu z Wałbrzycha, jadąca na ostatniej zmianie. Oprócz niej sztafetę stanowili: Adam Drahan, Dawid Bujalski i Łukasz Szymczuk.