Wiedźmin sezon 3 od Netflix – fabuła, premiera, obsada i najważniejsze informacje

Anita Stryjewska
Anita Stryjewska
Udostępnij:
Serial Wiedźmin platformy Netflix to jeden z największych przebojów ostatnich lat. W grudniu 2021 roku debiutuje sezon 2, ale już wiadomo, że nie będzie to koniec. Zebraliśmy więc najważniejsze informacje na temat serialu Wiedźmin sezon 3. Zapraszamy.

Co tu dużo mówić, uniwersum Wiedźmina jest nie tylko znakomite, ale i bogate. Przygoda rozpoczęta przez świetną sagę autorstwa Andrzeja Sapkowskiego to nie tylko jedno z najlepszych dzieł z gatunku fantastyki, ale i wielowątkowa oraz wartościowa historia, dobrze zbudowany świat i postacie, a także ponadczasowe przesłanie w wielu istotnych kwestiach. Choć saga Wiedźmińska zyskała dużą popularność, to głównie jednak w Polsce i reszcie Europy środkowo-wschodniej. Potem jednak przyszedł czas na gry stworzone przez CD Projekt, które rozpropagowały markę na skalę ogólnoświatową. Trylogia ta nie tylko w przemyślany sposób kontynuowała fabularne wątki z książek, ale i rozbudowała je, dzięki czemu powstały gry cenione zarówno przez graczy, jak i recenzentów.

Teraz natomiast, jedne z największych emocji wzbudza serial Wiedźmin wyprodukowany przez Netflix. Produkcja już pierwszego dnia premiery pobiła rekordy popularności serwisu streamingowego, więc jej kontynuacja była jedynie kwestią czasu. Premiera sezonu 2 serialu Wiedźmin miała jednak opóźnienie spowodowane pandemią i jej ostateczny debiut wyznaczono na 17 grudnia 2021 roku. Wiadomo już jednak, że będzie także sezon 3 Wiedźmina od Netflix. Informacja ta została już oficjalnie potwierdzona, jednak na dzień publikacji tego materiału wiadomości na ten temat jest niewiele. Zebraliśmy jednak najważniejsze z nich i będziemy je systematycznie wzbogacać. Zapraszam wszystkich zainteresowanych serialem Wiedźmin od Netflix, a szczególnie jego trzecim sezonem.

Wiedźmin sezon 3 od Netflix – fabuła, premiera, obsada i najważniejsze informacje
Netflix

Rozpoczęcie zdjęć do 3 sezonu Wiedźmina

Nie podano jeszcze oficjalnie żadnych dat, zarówno potencjalnej premiery trzeciego sezonu, jak i rozpoczęcia zdjęć, ale… portal Recapped, specjalizujący się w sprawdzających się (jak dotąd) informacjach, poinformował o pewnym castingu. Chodzi o poszukiwania przez twórców aktorki, która miałaby zagrać w sezonie 3 serialu wiedźmin. Jedną z istotnych kwestii, związanych z ogłoszeniem, jest okres czasowy, ponieważ dotyczy angażu w okresie od lutego do lipca 2022 roku. Oznacza to, że zdjęcia do kolejnej odsłony przeboju Netflix ruszą już na początku przyszłego roku.

Aktualizacja 10.12.2022
Pojawiły się nowe informacje, względem rozpoczęcia zdjęć do 3 sezonu Wiedźmina od Netflix. Według planów, aktorzy i ekipa mają wejść na plan filmowy w marcu tego roku, a zdjęcia mają potrwać do sierpnia 2022 roku. Należy jednak pamiętać, iż daty te mogą ulec zmianie w związku z kryzysem pandemicznym, co miało wcześniej wpływ na produkcje 2 sezonu Wiedźmina.

Wiedźmin sezon 3 – premiera

Jak wspomniano, nie ma oficjalnej daty premiery, jednak można się spodziewać, że trzeci sezon Wiedźmina nie zadebiutuje przed 2023 rokiem. Poza nakręceniem scen do serialu, co już samo w sobie trwa długo, konieczne będzie jeszcze stworzenie efektów specjalnych oraz postprodukcja, a następnie kampania marketingowa itp. Są to czasochłonne zabiegi, a w dobie powracających co jakiś czas ograniczeń pandemicznych, należy założyć dodatkowe opóźnienia.

Portal Redanian Intelligence stwierdził ostatnio, że dotarł do informacji, według których trzeci sezon będzie miał premierę w drugim kwartale 2023 roku. Trzeba przy tym przy tym przyznać, że w świetle dotychczasowych informacji jest to realny termin.

Fabuła serialu Wiedźmin od Netflix – sezon 3

W tym temacie niczym odkrywczym nie będzie, że trzeci sezon Wiedźmina od Netflix z pewnością będzie kontynuował wątki z sezonu 2. Serial jest jednak adaptacją książek Andrzeja Sapkowskiego, liczących aż siedem tomów. Tak więc, poza głównym wątkiem, z pewnością znajdą się tam sceny nawiązujące do poszczególnych przygód. Ciekawe jedynie, do których konkretnie. Jako, że w sezonie drugim serialu adaptowano tom Krew Elfów, logicznym jest więc, iż kontynuacja będzie oparta na tomie Czas pogardy, co potwierdziła także showrunnerka serialu - Lauren Hissrich.

Jestem naprawdę podekscytowana tym, jak kształtuje się sezon, ponieważ opiera się na mojej ulubionej książce z sagi, czyli Czasie pogardy. - Lauren Hissrich

Producentka zdradziła jednocześnie, że ekipie nie udało się uwzględnić bardzo ważnego wydarzenia z tomu Krew Elfów, wobec czego planowane jest nadrobienie tego w kolejnych odcinkach serialu Wiedźmin od Netflix.

Jest jedno szczególnie wielkie wydarzenie w "Krwi elfów", które bardzo chciałam zmieścić w tym sezonie, ale nie byliśmy w stanie. Nie pasowało do naszej historii tak dobrze jakbyśmy chcieli, ale było ważne, aby pojawiło się w 3. sezonie. Będzie ono istotną częścią naszej narracji. - Lauren Hissrich

Aktualizacja 10.01.2022

Choć Lauren Hissrich nie zdradziła nadal zbyt wiele z planowanej fabuły 3 sezonu Wiedźmina, to dostaliśmy kilka informacji i wskazówek, m.in. za sprawą wywiadu showrunnerki dla Digital Spy. Wiadomości głównie dotyczą szeroko pojętej seksualności bohaterów, m.in. zagłębienia się w seksualność i orientację Ciri. Jak wiadomo z książek, miała ona epizod romantyczny z dziewczyną w podobnym do siebie wieku podczas swoich przygód, jednak wątek ten nie został przez Sapkowskiego rozszerzony.

Wiedźmin sezon 3 od Netflix – fabuła, premiera, obsada i najważniejsze informacje
Netflix

Myślę też, że w przypadku Ciri jest to coś, o czym powiedziałbym, że nawiązuje się do tego w książkach, ale nigdy tak naprawdę nie wnikano w jej seksualność i zaczynamy się w to bardziej zagłębiać. - Lauren Hissrich

Kolejną osobą, będącą w nadchodzących odcinkach produkcji "pod lupą" względem preferencji, będzie Filippa Eilhart. Czarodziejka nie stroniła od romansów zarówno z mężczyznami, jak i z kobietami, co ma być jeszcze bardziej podkreślone w produkcji.

Mamy Phillipę, która jest najbardziej znana… Powiedziałbym, że jest queerową ikoną dla czytelników książek. Zagłębiamy się w jej postać. To nie jest coś, czego się boimy. - Lauren Hissrich

Wiedźmin sezon 3 od Netflix – fabuła, premiera, obsada i najważniejsze informacje
Netflix

Showrunnerka zapowiedziała także, że w nadchodzących odcinkach pojawi się więcej postaci LGBTQ+ i twierdzi, że 3 sezon Wiedźmina od Netflix jeszcze bardziej pokazuje, iż fantastyka jest dla każdego.

Historycznie odkryłam, że większość książek fantastycznych napisali mężczyźni, dla mężczyzn. (...) Więc to było naprawdę interesujące wejście w ten świat jako kobieta i powiedzenie: "OK, mamy te niesamowite książki, które zawierają naprawdę silne postacie kobiece lub queerowe postacie". (...) Możemy się upewnić, że oni również pojawiają się na ekranie, a coraz więcej osób może to oglądać i mówić „Hej, to też dla mnie” (...) - Lauren Hissrich

Jako fanka fantastyki niekoniecznie odnoszę podobne wrażenie, co showrunnerka Wiedźmina, jakoby książki z tego gatunku były od mężczyzn i dla mężczyzn. Jest mnóstwo ciekawych autorek w tym nurcie oraz kobiecych silnych postaci, w tym również wykreowanych przez męskich autorów. Ostatecznie, nie jest niczym złym prezentowanie różnorodności ludzi i postaci. Problem może jednak pojawić się wtedy, gdy wysiłki w tym celu są przedkładane nad inne kwestie. Natomiast z narracji Lauren Hissrich można odnieść wrażenie, że seksualność bohaterów jest jednym z dominujących aspektów trzeciego sezonu Wiedźmina.

Powstają więc obawy, że dla showrunnerki kierującej projektem jest to istotniejsze, niż inne elementy bogatej i głębokiej fabuły Wiedźmina, która sama w sobie niesie wiele różnorodnych wartości. Może Andrzej Sapkowski nie bez powodu nie zagłębiał się w seksualność Ciri, bo ostatecznie nie miało to większego znaczenia dla historii, a o samej bohaterce świadczą jej czyny. To zostawiam do waszego osądu.

Wiedźmin 3 – obsada

Z pewnością w roli Geralta z Rivii powróci Henry Cavill, bo jakżeby inaczej. Biorąc pod uwagę materiał źródłowy możemy spodziewać się w sezonie 3 także innych, już doskonale znanych postaci i odgrywających ich aktorów. Będą to więc prawdopodobnie:

  • Freya Allan jako Ciri
  • Anya Chalotra jako czarodziejka Yennefer z Vengerbergu
  • Joey Batey jako bard Jaskier

Można powiedzieć, że to są pewnego rodzaju „pewniaki”, możliwe jednak, że w zależności od narracji powróci większa ilość odtwórców ról postaci, które pojawiły się dotychczas w serialu Wiedźmin.

Co ciekawe, jak wcześniej wspomniano, pojawiła się zapowiedź nowego castingu do kontynuacji serialu. Według treści ogłoszenia, poszukiwana jest kobieta w wieku około 20 lat. Ma ona wcielić się w postać „uczennicy, której wyprano mózg, aby uwierzyła, że jest kimś innym niż w rzeczywistości”. Trzeba przyznać, że opis ten ciężko dopasować do postaci występującej w książkach, więc możliwe, iż chodzi o nową bohaterkę, powołaną na potrzeby serialu.

Jeśli pojawią się kolejne informacje na temat 3 sezonu serialu Wiedźmin, to z pewnością o nich poinformujemy, więc zaglądajcie do nas.

Wiedźmin sezon 3 od Netflix – fabuła, premiera, obsada i najważniejsze informacje
Netflix

Wiedźmin - scenariusz do 3 sezonu

Jakiś czas temu, odtwórczyni roli Ciri w serialu Wiedźmin - Freya Allen zdradziła, że scenariusz do 3 sezonu jest juzż niemal ukończony. Początkowo nie było oficjalnego komentarza do tej informacji, aż do teraz. Showrunnerka i producentka produkcji - Lauren Hissrich, potwierdziła właśnie te doniesienia. Jak ujawniła w wywiadzie z portalem Techradar, scenariusz jest już faktycznie ukończony, jednak to dopiero początek pracy twórczej i ponownego zbierania obsady oraz ekipy filmowej, a tym samym kreowania nowej części fabularnej serialu. Jednocześnie, showrunnerka wyraziła ekscytację nową częścią przygody Wiedźmina twierdząc, że sezon 3 będzie "idealny".

Już prawie skończyliśmy fazę tworzenia scenariusza i jest to niesamowite. (...) Czuję, że sezony 1 i 2 przygotowały pole gry dla wszystkiego, co ma się wydarzyć, ale proces twórczy dopiero się zaczyna. Mamy scenariusze, a teraz sprowadzimy reżyserów, aktorów z powrotem i naprawdę zaczniemy się zagłębiać, zastanawiać i upewniać się, że to idealny sezon. - Lauren Hissrich

Aktualizacja 20.01.2022

Henry Cavill i Tomasz Bagiński o 3 sezonie

Do czasu rozpoczęcia zdjęć do 3 sezonu serialu Wiedźmin pewnie nie będziemy otrzymywać zbyt wiele informacji na jego temat. Jednakże, od czasu do czasu pojawiają się ciekawe wzmianki o produkcji Netflixa. Źródłem najczęstszych jest oczywiście Henry Cavill, czyli odtwórca głównej roli w serialu, słynący z zamiłowania do sagi Wiedźmińskiej. Niedawno ponownie potwierdził on, że chciałby, aby trzeci sezon serialu był możliwie jak najwierniejszy książkom. Aktor dodał także, że chciałby w kolejnych przygodach Geralta rozwinąć jego relację z Nenneke i "jeszcze trochę popracować z wiedźminami".

Chcąc być wiernym książkom, myślę, że jest szansa, aby rozbudować relację z Nenneke. Oczywiście, bardzo chciałbym jeszcze trochę popracować z wiedźminami, ale wszystko zależy od tego, na ile pozwoli fabuła. Jestem wielkim fanem książek i pozostaję im wierny, a chodzi o to, by upewnić się, że historia rozgrywa się bez zbyt wielu odstępstw lub pobocznych wątków, które mogłyby zmącić fabułę. - Henry Cavill

Nie od dziś wiadomo, iż aktor stara się przekonać twórców serialu, powiedzmy do - większej bliskości scenariusza do książek. Zdarzyło się nawet, że zmienił jedną z kwestii w 2 sezonie, aby zmieniając ją na cytat z książki i znalazło się to w ostatecznej wersji serialu.

Z kolei Tomasz Bagiński przyznał, że wie, co nadchodzi w trzecim sezonie Wiedźmina, ale zdradził jedynie, iż "jest spokojny". Miejmy nadzieję, że to dobry znak.

CD Projekt nawiązuje do serialu Netflix w DLC

Warto także dodać, iż CD Projekt Red, czyli twórcy gier z serii Wiedźmin postanowili nawiązać do serialu Netflixa. Konkretnie, ogłoszono, że DLC inspirowane produkcją trafi do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Szczegółów jednak niestety nie podano.

Sprawdź też:

Oszuści podszywają się pod numer ZUS-u

Wideo

Materiał oryginalny: Wiedźmin sezon 3 od Netflix – fabuła, premiera, obsada i najważniejsze informacje - GRA.PL

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie