MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory do Europarlamentu 2024: To wybór pomiędzy wojną a pokojem. Frekwencja najważniejsza

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
Wideo
od 16 lat
To coś dla wyborców, którzy uważają, że wybory czerwcowe 2024 nie są ważne i można je "sobie podarować". Nic bardziej mylnego - przekonują władze Wałbrzycha - bez naszego wsparcia może nie udać się utrzymać pokoju w naszej części Europy. Wasz głos jest bardzo ważny!

Spis treści

Wybory do Europarlamentu już 9 czerwca 2024 - są bardzo ważne! Przekonują wałbrzyscy samorządowcy

W Polsce wybory europejskie odbędą się w niedzielę 9 czerwca 2024, w naszym kraju wybranych 53 posłów i posłanek, którzy będą reprezentować nasz kraj w Parlamencie Europejskim. Będą oni mieć wpływ na kształtowanie przepisów unijnych, będą współdecydować o budżecie Wspólnoty, wpływać na funkcjonowanie UE czy brać udział w zawieraniu umów z państwami spoza Unii.

Mimo naszego zmęczenia wyborami, powinniśmy zrozumieć, że te europejskie są niezwykle istotne. Na nich nie trzeba, ale musi się być.

- To jest wybór między wojną, a pokojem. Jeśli idziemy do wyborów 9 czerwca, to mamy do wyboru: Polskę silną, bezpieczną z taką, z którą się będą liczyć nasi bardzo agresywni sąsiedzi, bo Polska w wyborach na TAK w wyborach 9 czerwca, za Europą zjednoczoną i silną, to jest Polska z sojusznikami - wyjaśniał Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Wybory do Europarlamentu 2024: To wybór pomiędzy wojną a pokojem. Ważna frekwencja
Elżbieta Węgrzyn

Roman Szełemej: dlaczego, to takie ważne, by iść na te wybory?

  • Ludzie o marginalnych poglądach o tym, że nasz kraj może sobie dawać radę i spełniać się politycznie poza Unią Europejską, zdaniem prezydenta Szełemeja, lansują ten absurd.
  • - Wybór 9 czerwca, to wybór między Wschodem a Zachodem, między przyszłością, a mroczną przeszłością, między wojną, a pokojem. My chcemy silnej Unii Europejskiej, z silnymi sojusznikami. O to właśnie musimy zadbać i zagłosować, zawalczyć. Na tym właśnie polegają te wybory. To nie są wybory stanowiące o tym, czy ktoś będzie miał więcej, czy mniej przedstawicieli w PE.
  • Frekwencja ważna jest zawsze, nawet gdy wybieramy przewodniczącego klasy w szkole. Ważne jest ilu europarlamentarzystów będzie mieć nasz region, Polska i Koalicja Obywatelska, a szczególnie zaś głosy ważą się w momentach, gdy w wyniku wyborów mogą dojść do głosu ludzie o poglądach na "NIE" pozostający na obrzeżach i snujący absurdalne wizje, którzy nie są za silną Polską w UE. My jesteśmy na "TAK" i patrzymy w przyszłość, dlatego musimy iść głosować.
  • Pamiętajmy, że zwykle ci, którzy są na "NIE", idą karnie do każdych wyborów.

Kobiety znane i popularne proszą o głosy!

Zdaniem polskich samorządowców, parlamentarzystów i kandydatki na europarlamentarzystki wybory 9 czerwca są niezwykle istotne, jako że zmieniły się nasza obecna sytuacja geopolityczna i układ sił w Europie. Te wybory mają najwyższą wagę w historii naszego członkostwa, ale też mogą zaważyć na naszej historii. Włodarzom Wałbrzycha zależy na wysokiej frekwencji w czerwcowych wyborach, planowane są działania profrekwencyjne. Do udziału w wyborach mających realny wpływ na bezpieczeństwo Polski zachęcała pani Senator RP - Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

Wybory do Europarlamentu 2024: To wybór pomiędzy wojną a pokojem. Ważna frekwencja
Elżbieta Węgrzyn

Z Wałbrzycha w wyborach do Europarlamentu startują

  • posłanka - Sylwia Bielawska - była wiceprezydent Wałbrzycha - miejsce 3;
Wybory do Europarlamentu 2024: To wybór pomiędzy wojną a pokojem. Ważna frekwencja
Elżbieta Węgrzyn
  • prezes Zamku Książ w Wałbrzychu - Anna Żabska - miejsce 10.
Wybory do Europarlamentu 2024: To wybór pomiędzy wojną a pokojem. Ważna frekwencja
Elżbieta Węgrzyn

Znane i poważane w naszym regionie kandydatki poparła pani senator - Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, prezydent Wałbrzycha - dr Roman Szełemej, lokalni radni i społecznicy.

Wybory do Europarlamentu 2024: To wybór pomiędzy wojną a pok...

Obce służby nie śpią i czuwają nad polską destabilizacją

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wybory do Europarlamentu 2024: To wybór pomiędzy wojną a pokojem. Frekwencja najważniejsza - Wałbrzych Nasze Miasto

Wróć na klodzko.naszemiasto.pl Nasze Miasto