Wygrana ŚKPR-u

PG
Świdniczanie zwyciężyli w Ostrowie Wielkopolskim

Świetnie w drugiej kolejce I – ligowego sezonu spisali się zawodnicy Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Świdniczanie pokonali na wyjeździe 25:22 Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Podopieczni trenera, Krzysztofa Mistaka pojechali na to spotkanie bez Roberta Szuszkiewicza, najlepszego strzelca w czasie przedsezonowych sparingów. Poradzili sobie jednak znakomicie. W piętnastej minucie spotkania wyszli na prowadzenie 6:5 i od tego momentu właściwie kontrolowali już przebieg gry. Na przerwę świdniczanie schodzili wygrywając 11:7. Po zmianie stron gospodarze nieco przyspieszyli grę, ale goście starali się prowadzić grę pozycyjną i stale utrzymywali przewagę 2-3 bramek. Następny mecz ŚKPR rozegra na własnym parkiecie. Będzie podejmował w hali na osiedlu Zawiszów beniaminka, AZS Łódź. Może być ciężko, bo łodzianie w ostatniej kolejce sprawili wielką niespodziankę, remisując u siebie ze spadkowiczem z PGNiG Superligi - Nielbą Wągrowiec.