XXI Zimowe Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych: marsz nordic walking [ZDJĘCIA]

Piotr Piesik
Pierwszą odsłonę XXI Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych rozegrano na trasach wokół jeziora Zajezierskiego w Sztumie. W ramach zawodów odbył się marsz nordic walking.

Na starcie marszu nordic walking na trasie jednego okrążenia jeziora Zajezierskiego - czyli 4,6 km - stanęło 36 osób. Wcześniej odbyli wspólną rozgrzewkę, do której dołączyli też oczekujący na start juniorzy.

Zimowe Grand Prix Sztumu otworzył burmistrz Leszek Tabor.

Marsz nordic walking wygrał Marcin Jankowski z Elbląga, któremu pokonanie trasy zajęło 30,36 min. Najszybsza w gronie kobiet była Małgorzata Telega z Kwidzyna - 31.05.

Najszybszy spośród sztumian był piąty na mecie Jan Kołpak, w gronie kobiet dziesiąta na linii mety Bożena Grabowska.

Obok zdjęcia przed startem marszu oraz na mecie, gdzie nagradzano najbardziej oryginalne stroje.