Zespoły koszykarzy z naszego regionu zdominowały walkę w swojej grupie II ligi

Paweł Gołębiowski
Zespoły koszykarzy z Wałbrzycha i Kłodzka nie zwalniają tempa, wygrywają kolejne mecze i po sześciu spotkaniach, bez porażki na koncie przewodzą tabeli swojej grupy II ligi.

W ostatniej kolejce Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych był jednak blisko „wpadki”. Zespół trenera Arkadiusza Chlebdy stoczył w hali Aqua-Zdroju bardzo zacięty pojedynek z mocną drużyną Biofarm Basket Suchy Las i wygrał zaledwie jednym punktem 68:67 (15:16, 17:18, 17:16, 19:17). Goście po pierwszej kwarcie prowadzili 16:15, po dwóch 34:32. Zbudowali co prawda niewielką przewagę, ale okazało się, że są na tyle mocni, żeby wałbrzyszanie mieli problemy z odrabianiem strat. W efekcie w trzeciej części spotkania Górnik Trans.eu TWS Mazbud zmniejszył ich przewagę o zaledwie jeden punkt. Losy meczu ważyły się do ostatnich sekund. Na szczęście w końcówce Artur Suchodolski wejściem na kosz zdobył decydujące punkty dające naszej drużynie prowadzenie i zwycięstwo.
Punkty dla Górnika Trans.eu TWS Mazbud zdobyli: Niedźwiedzki 22 (miał też 16 zbiórek), Niesobski 16, Glapiński 12, Suchodolski 8, Józefowicz 3, Stochmiałek 3, Iwański 2, Rzeszowski 2.
Znacznie lepiej niż wałbrzyszanom poszło tym razem Doralowi Zetkamie Nysie Kłodzko. Zespół z Kłodzka wygrał na wyjeździe 68:59 (17:17, 12:9, 16:22, 14:18) z zespołem o nazwie Jamalex Polonia 1912 Leszno. Ekipa trenera Marcina Radomskiego podobnie jak Górnik Trans.eu TWS Mazbud po pierwszej połowie przegrywała, bo po dwóch kwartach było 29:26 dla gospodarzy. Doral Zetkama Nysa kolejny raz jednak udowodnił, że w bieżącym sezonie „przyciska” rywali w drugich częściach spotkań. Trzecią i czwartą kwartę zespół z Kłodzka wygrał wyraźnie.
Punkty dla Dorala Zetkamy Nysy zdobyli: Kucia 16, Weiss 15, Bartkowiak 11, Wojciechowski 10, Kowalski 9, Płatek 5, Lepczyński 2.
Teraz w sobotę, 15 listopada o godz. 16 Doral Zetkama Nysa we własnej hali powalczy z Sudetami Jelenia Góra o podtrzymanie serii zwycięstw. Górnik Trans.eu TWS Mazbud zagra tego dnia w Lesznie z Jamalexem Polonią 1912.