Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zielona glinka najlepsza na oczyszczanie

abcZdrowie.pl
by Mr. Cody (flickr)
Twoja twarz błyszczy się, a niedoskonałości skóry sprawiają, że cera jest daleka od ideału? Wypróbuj maseczkę z zielonej glinki.

Niedoskonałości cery sprawiają, że skóra wygląda niezdrowo. Gdy twarz pokrywają zaskórniki i drobne wypryski, chęć pozbycia się ich w możliwie krótkim czasie jest całkowicie zrozumiała. Nie dziwi również zainteresowanie peelingami oraz maseczkami do twarzy. Niektóre preparaty stosowane do złuszczania martwego naskórka i oczyszczania skóry działają jednak na tyle agresywnie, że po ich zastosowaniu stan cery zamiast poprawić się, ulega pogorszeniu. Aby uniknąć sytuacji, w której starania o poprawę wyglądu skóry nie przynoszą pożądanych efektów, warto postawić na sprawdzone rozwiązania, takie jak maseczki z zielonej glinki.

Skąd bierze się zielona glinka?

Glinka kosmetyczna najlepszej jakości jest pozyskiwana z rozlewisk wodnych o dużej powierzchni oraz z terenów znajdujących się w sąsiedztwie starożytnych wulkanów, na których obecne są pokłady popiołów wulkanicznych. Na skórę korzystnie wpływa również glinka otrzymywana ze skał typu krzemionkowo-glinowego. Ze względu na obecność jonów żelaza dwuwartościowego, glinka ta ma kolor zielony. Dostępne są również glinki w kolorze różowym, czerwonym, żółtym i białym.

Jak zielona glinka oddziałuje na skórę?

Zielona glinka zawiera tylko i wyłącznie składniki naturalnego pochodzenia. Na szczególną uwagę zasługują minerały, takie jak krzem, miedź, selen, mangan, krzemionka, dolomit, potas, wapń oraz magnez. Obecność tych składników sprawia, że zielona glinka skutecznie pochłania zanieczyszczenia ze skóry. Oznacza to, że aplikowanie jej na twarz w postaci maseczki dobroczynnie wpływa na cerę mieszaną i tłustą. Zielona glinka działa bowiem oczyszczająco i wspomaga usuwanie ze skóry zalegających w niej toksyn. Ponadto wykazuje właściwości zbliżone do peelingu – złuszcza martwy naskórek, poprawia krążenie krwi, zwęża rozszerzone pory i sprawia, że cera zyskuje bardziej matowy i zdrowszy wygląd.

Maseczka z zielonej glinki korzystnie wpływa również na cerę ze skłonnościami do trądziku. Substancja ta łagodzi stany zapalne, dzięki czemu redukuje niedoskonałości skóry.

Jak przygotować maseczkę z zielonej glinki?

Maseczki na twarz na bazie zielonej glinki są dostępne w drogeriach w wygodnej postaci małych saszetek z gotową do aplikacji na skórę glinką. Maseczkę nakłada się na twarz na 15-20 minut, po czym należy spłukać ją ciepłą, ale nie gorącą wodą. Zielona glinka jest dostępna także w postaci proszku, który przed aplikacją na twarz należy zmieszać z wodą, by konsystencja mieszanki przypominała gęstą pastę. Maseczkę w takiej wersji stosuje się tak samo jak gotowy kosmetyk. Jeśli po spłukaniu glinki skóra twarzy jest lekko zaczerwieniona, nie należy wpadać w panikę – to naturalny objaw, który w ciągu kilkunastu minut powinien samoistnie ustąpić.

Sproszkowana glinka zielona powinna być przechowywana w szczelnym pojemniku. Istotne jest, by opakowanie nie było wykonane z metalu, który – zdaniem ekspertów – osłabia właściwości glinki. Aby mieć pewność, że maseczka zadziała w sposób optymalny, podczas rozrabiania glinki wodą nie należy używać metalowej łyżki.

Cera tłusta i mieszana jest bardziej podatna na wystąpienie niedoskonałości skóry w związku z nadmierną produkcją sebum przez gruczoły łojowe. Jeśli skóra nie jest skutecznie oczyszczana i na domiar złego zalegają na niej martwe komórki naskórka, pory skóry zatykają się i namnażają się w nich bakterie odpowiedzialne za rozwój wyprysków trądzikowych. Aby nie dopuścić do sytuacji, w której skóra pokrywa się zaskórnikami i innymi niedoskonałościami, należy oczyszczać twarz łagodnymi preparatami myjącymi i raz w tygodniu aplikować na nią naturalną maseczkę z zielonej glinki.

Wsparcie redakcyjne od:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto