Cross Śrem Grand Prix "Biegnij z Duchem" na finiszu. Jagoda Musielak i Bartosz Pawlicki zwyciężyli w drugiej edycji cyklu [zdjęcia]

Tomasz Barylski
od 7 lat
Wszystko, co dobre kiedyś się kończy. Za nami ostatni bieg w ramach drugiej edycji cyklu Cross Śrem Grand Prix "Biegnij z Duchem". W niedzielę 21 kwietnia ponad 70 biegaczy pokonało liczącą 5,2 kilometra trasę wytyczoną malowniczymi ścieżkami nad Zalewem Śremskim.

Druga edycja Cross Śrem Grand Prix dobiegła końca

Zakończyła się druga edycja Cross Śrem Grand Prix. Ten cykl biegów crossowych na stałe wpisał się w kalendarz sportowych wydarzeń w naszym mieście. Cieszy się popularnością nie tylko wśród lokalnych biegaczy ze Śremu i okolic, ale przyciąga również zawodników z regionu, m.in. z Czmonia, Gostynia, Kościana, Leszna czy Poznania.

W czwartym i zarazem ostatnim biegu tej edycji wystartowało 76 biegaczy, którzy pokonali ponad pięciokilometrową trasę wytyczoną malowniczymi ścieżkami nad Zalewem Śremskim. Uczestników nie odstraszyła niska temperatura, a na mecie dla każdego przygotowano pamiątkowy medal. Najlepsi biegacze w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe statuetki.

od 7 lat

Cross Śrem Grand Prix „Biegnij z Duchem" - wyniki czwartego biegu i całego cyklu

W dzisiejszym biegu najszybszy okazał się Mateusz Filipiak ze Śremu (KS Hades Poznań/STR Śrem), który na przebiegnięcie pięciokilometrowej trasy potrzebował 19 minut i 8 sekund. Z kolei wśród pań zwyciężyła Jagoda Musielak z Książa Wielkopolskiego, która reprezentuje barwy MKS Juvenia Puszczykowo (czas 00:21:26).

3. Marta Wojtkowiak (00:24:30).

Zwycięzcami całego cyklu Cross Śrem Grand Prix "Biegnij z Duchem" zostali Jagoda Musielak i Bartosz Pawlicki.

Cross Śrem Grand Prix "Biegnij z Duchem" na finiszu. Jagoda ...