MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

dr nauk medycznych Marian Szołtysik honorowym obywatelem Bystrzycy Kłodzkiej

Dawid Sarysz
Dawid Sarysz
dr nauk medycznych Marian Szołtysik honorowym obywatelem Bystrzycy Kłodzkiej
dr nauk medycznych Marian Szołtysik honorowym obywatelem Bystrzycy Kłodzkiej Bystrzyckie Centrum Zdrowia
W sobotę 14 maja br., podczas Dni Bystrzycy Kłodzkiej 2022, burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma nadała tytuł honorowego obywatela Bystrzycy Kłodzkiej wieloletniemu ordynatorowi oddziału dziecięcego miejscowego szpitala dr nauk medycznych Marianowi Szołtysikowi.

Panorama Kłodzka - Klodzko.naszemiasto.pl na Facebooku. Dołącz do nas!

Spis treści

dr n. med. Marian Szołtysik jest znanym i cenionym ordynatorem Oddziału Dziecięcego Bystrzyckiego Centrum Zdrowia.

Przebieg pracy zawodowej doktora Szołtysika

  • Po uzyskaniu dyplomu lekarskiego i odbyciu stażu podyplomowego na Akademii Medycznej we Wrocławiu w dniu 1 września 1960 roku zatrudniony został w charakterze asystenta oddziału dziecięcego i noworodkowego w Szpitalu Powiatowym w Kłodzku.
  • W 1963 r. uzyskał specjalizację I stopnia z pediatrii, a w 1969 r. specjalizację II stopnia z tej samej specjalizacji.
  • 1 października 1968 roku objął stanowisko ordynatora oddziału dziecięcego Szpitala Powiatowego w Bystrzycy Kłodzkiej, które pełni nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.
  • Od 1966 do 2001 roku pełnił dodatkowo obowiązki kierownika punktu krwiodawstwa w Bystrzycy Kłodzkiej.
  • Od 2001 do chwili obecnej pełni również funkcję przewodniczącego Dolnośląskiej Izby Lekarskiej koła terenowego w Bystrzycy Kłodzkiej.
  • W 2006 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych.

Galeria zdjęć z uroczystości

dr nauk medycznych Marian Szołtysik honorowym obywatelem Bystrzycy Kłodzkiej

dr nauk medycznych Marian Szołtysik honorowym obywatelem Bys...

Opinie o dr n. med. Marianie Szołtysiku

Renata: Z panem doktorem spotkałam się w szpitalu, gdy z mężem odbieraliśmy córkę, która trafiła tam z wycieczki szkolnej. Nie dziwię się, że personel na oddziale dziecięcym jest jak z castingu, skoro sam ordynator to wspaniały człowiek. Bardzo dziękujemy za serce i cierpliwość okazaną naszej Martynie, jak również cenne wskazówki. Sympatycznie jest rozmawiać z lekarzem, który jest przede wszystkim człowiekiem. Zero stresu. Raz jeszcze dziękuję. Mama Martyny

Marta: Bardzo sympatyczny pan doktor, spokojny, uśmiechnięty, ma czas dla małego pacjenta i rodzica. Leczy ostrożnie i uspokaja kiedy widzi, że rodzic jest bardzo zmartwiony, polecam!

Ania: Wspaniały doktor i człowiek. Wie jak obejść się z chorym i zmęczonym dzieckiem, a także jak ukoić dobrym słowem skołatane nerwy rodzica. Bez dwóch zdań zna się na tym co robi. Jest to prawdziwy lekarz z powołania, oby więcej tak ciepłych ludzi.

Wdzięczna: Polecam Pana Doktora ze względu na jego kompetencje ale i samo podejście do naszych pociech. Jest bardzo delikatny w tym co robi i potrafi uspokoić nie tylko wystraszone dziecko, ale i rodziców. Za opiekę na oddziale dziecięcym szczerze dziękuję! Na prawdę można mu zaufać. Bardzo polecam

dr nauk medycznych Marian Szołtysik honorowym obywatelem Bystrzycy Kłodzkiej
dr nauk medycznych Marian Szołtysik honorowym obywatelem Bystrzycy KłodzkiejBystrzyckie Centrum Zdrowia

Oddział dziecięcy szpitala w Bystrzycy Kłodzkiej

Dzieci, w wieku 0-18 lat, na tym oddziale są hospitalizowane przede wszystkim z powodu ostrych i przewlekłych schorzeń układu moczowego, oddechowego, neurologicznego, pokarmowego, diagnostyki innych schorzeń wieku rozwojowego, oraz nagłych stanów. Na oddziale jest 16 łóżek w 6 salach. Jedna z sal jest wyposażona w sprzęt do całodobowego monitorowania parametrów życiowych chorych dzieci (pulsoksymetry, kardiomonitor, aparat EKG, defibrylator, pompy infuzyjne i inne). Oddział posiada również salę wyposażoną w 3 inkubatory. Jeden z nich to otwarty inkubator - stanowisko intensywnej opieki noworodków. Oddział ponadto zapewnia rodzicom lub opiekunom możliwość sprawowania opieki nad dzieckiem 24h/dobę.

Jak dojechać do Bystrzyckiego Centrum Zdrowia?

Bystrzyckie Centrum Zdrowia w Internecie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na klodzko.naszemiasto.pl Nasze Miasto