Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Kłodzku zajął 4 miejsce na Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym

Paulina Schulz
Sierż. Marek Grzelak, funkcjonariusz z Zakładu Karnego w Kłodzku reprezentował służbę więzienną na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Sierż. Grzelak w swojej kategorii wiekowej uplasował się na 4 pozycji, a do miejsca na podium zabrakło mu niespełna 5 sekund.

Pod koniec sierpnia w miejscowości Warka, po raz piąty odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. W tych sportowych zmaganiach służbę więzienną reprezentował funkcjonariusz Zakładu Karnego w Kłodzku, wychowawca ds. sportu - sierż. Marek Grzelak.

Na linii startowej stanęło 56 funkcjonariuszy z całej Polski, reprezentujących różne służby mundurowe, w tym policję, wojsko, straż pożarną, straż graniczną i służbę więzienną.

Warto zaznaczyć, że dla wychowawcy z kłodzkiej jednostki penitencjarnej było to nowe wyzwanie, albowiem dotychczas rywalizował na trasach wyścigów górskich MTB, które zdecydowanie różnią się swoją specyfiką od ścigania na szosie. Nie stanowiło to jednak przeszkody, aby pokonać 66 kilometrową trasę i osiągnąć bardzo dobry wynik sportowy. Sierż. Grzelak w swojej kategorii wiekowej uplasował się na 4 pozycji, a do miejsca na podium zabrakło niespełna 5 sekund. W kategorii Open zajął 10 miejsce.

Jak stwierdził, wyścig w Warce był dla niego okazją do zdobycia nowego doświadczenia, które zamierza wykorzystać jeszcze w tym sezonie m.in. podczas Mistrzostw Służby Więziennej w Kolarstwie Górskim, które odbyć się mają w październiku.