Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Jest wreszcie porozumienie między Centralnym Ośrodkiem Sportu w Dusznikach-Zdroju oraz gminą w sprawie cennika za korzystanie z obiektów

Maciej Sergel
Centralny Ośrodek Sportu w końcu dla wszystkich. Jest cennik korzystania z obiektów
Centralny Ośrodek Sportu w końcu dla wszystkich. Jest cennik korzystania z obiektów Maciej Sergel
W Dusznikach-Zdroju zawarto porozumienie między Centralnym Ośrodkiem Sportu – Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich, a gminą Duszniki w sprawie cennika i zasad korzystania z obiektów sportowych przez kluby sportowe, szkoły i indywidualnych mieszkańców regionu.

Po toczących się dość długo negocjacjach od czasu powołania przez premiera Mateusza Morawieckiego pełniącego obowiązki burmistrza Grzegorza Junga, 6 grudnia br. podpisano porozumienie regulujące współpracę na linii COS-OPO, gmina, kluby sportowe i szkoła mistrzostwa sportowego.

Miasto zebrało zapotrzebowanie od klubów oraz szkoły i ma uwzględnić zwiększone koszty wynajmów obiektów w tworzonym budżecie na 2024 rok. Kluby zobligowane są do ujęcia kosztów nowego cennika w konkursach, które mają ruszyć niezwłocznie po uchwaleniu budżetu.

Cennik i zasady korzystania dotyczą wszystkich obiektów COS-OPO w Dusznikach-Zdroju, tak więc nie tylko hali sportowej, ale także toru wrotkarskiego i obiektu na Jamrozowej Polanie. Większość klubów sportowych zaakceptowała nowe zasady, trwają jeszcze rozmowy z klubem UKS Orlica m.in. na temat możliwości grupowego rozliczania wejścia na obiekty ośrodka sportu.

Od czasu utworzenia Centralny Ośrodek Sportu w Dusznikach-Zdroju sukcesywnie inwestuje w rozwój obiektów. Jeszcze w 2022 roku został za ponad 10 mln zł zakupiony sprzęt na utrzymanie i bieżącą konserwację tras biegowych, kilka miesięcy temu została zakupiona również za ponad 10 mln zł wraz z agregatem prądotwórczym fabryka śniegu, która ma pomóc w naśnieżaniu tras podczas zawodów sportowych, również podczas dodatnich temperatur.

Za kilkaset tysięcy złotych wymienione zostało oświetlenie przy torze wrotkarskim i na hali sportowej, gdzie poprawiono system ogrzewania i rozpoczął się remont budynku, w którym powstała nowa siłownia i sala fitness, a główną halę czeka również wymiana parkietu. COS-OPO szykuje się także do inwestycji na torze wrotkarskim, której szacunkowy koszt wynosi ponad 3 mln zł.

Projekt zakłada modernizację nawierzchni toru oraz budowę przy nim zaplecza sanitarnego i socjalnego. Łącznie w ramach drugiego etapu na wszystkie projekty łącznie z modernizacją tras narciarskich mających pełnić funkcję pełnowymiarowej rolkostrady ma być przeznaczone około 40 mln zł.

od 7 lat
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na klodzko.naszemiasto.pl Nasze Miasto