Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykarze Górnika Trans.eu Invest-Park nie zachwycili, ale pokonali wysoko Siechnice

Paweł Gołębiowski

Koszykarze Górnika Trans.eu Invest-Park Wałbrzych wygrali u siebie 83:53 z drużyną KKS Siechnice. Wałbrzyszanie, którzy są liderami tabeli III ligi nie mieli problemu z pokonaniem ekipy zamykającej tabelę.
Drużyna trenera, Arkadiusza Chlebdy zaczęła mecz od prowadzenia 10:0. Goście pierwsze punkty zdobyli dopiero w 7. minucie spotkania, a pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Górnika 16:6. Trener gospodarzy szybko zaczął wpuszczać na parkiet rezerwowych zawodników i być może dlatego gra wałbrzyszan nie wyglądała najlepiej. W 16.minucie spotkania KKS zbliżył się nawet do nich na cztery punkty (26:22). Na szczęście gospodarze potrafili w tym meczu tracić punkty seriami, ale i zdobywali je w podobny sposób. W efekcie w połowie pojedynku Górnik Trans.eu Invest-Park wygrywał 36:22. Po zmianie stron, mający nie najlepszy dzień wałbrzyszanie powiększali jednak przewagę i zwyciężyli wysoko.
Pomimo wygranej, widać wyraźnie, że przed planującym awans do II ligi zespołem trenera, Chlebdy jeszcze sporo pracy. Ma na nią na szczęście czas, bo następny mecz Górnik rozegra dopiero 8 marca, kiedy to spotka się na wyjeździe z SMK Lubin. Później, 15 marca czeka wałbrzyszan jeszcze mecz u siebie z WSTK Wschowa, a następnie walka o awans w turnieju półfinałowym.

Górnik Trans.eu Invest-Park Wałbrzych – KKS Siechnice 83:53 (16:6, 20:16, 21:16, 26:15)
Górnik Trans.eu Invest-Park: Glapiński 20, Iwański 15, Józefowicz 15, Maryniak 7, Narnicki 7, Ratajczak 4, Fedoruk 4, Borzemski 3, Karwik 2, Olszewski 2, Krzymiński 2, Kaliński 2.