Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec ulegli w Wałbrzychu zespołowi z Rosji

Paweł Gołębiowski
Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec przegrali w Wałbrzychu w meczu Zjednoczonej Ligi VTB 65:73 z Lokomotivem Kubań Krasnodar. Pojedynek w hali Aqua Zdroju nie stał na bardzo wysokim poziomie

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec przegrali w Wałbrzychu w meczu Zjednoczonej Ligi VTB 65:73 z Lokomotivem Kubań Krasnodar. Pojedynek w hali Aqua Zdroju nie stał na bardzo wysokim poziomie. Poprawnie i równo grający zespół z Rosji z każdą kwartą powiększał przewagę i przed ostatnią odsłoną, prowadząc 61:45 praktycznie miał zapewnione zwycięstwo. W ostatnich minutach meczu zespół ze Zgorzelca odrobił część strat, ale o zwycięstwie nie miał co marzyć.
Koszykarze PGE Turowa mieli rozegrać w Wałbrzychu dwa mecze. Ten z Lokomotivem był drugi. Wcześniej przegrali 62:74 z zespołem Lietuvos Rytas Wilno.

PGE Turów Zgorzelec - Lokomotiv Kubań Krasnodar 65:73 (10:15, 9:15, 26:31, 20:12)

PGE Turów Zgorzelec: John Prince 20, Damian Kulig 13, Tony Taylor 12, Filip Dylewicz 7, Łukasz Wiśniewski 5, Ivan Zigenarovic 5, Kyle Barone 3, Denis Krestini 0.
Lokomotiw Kubań Krasnodar: Derrick Brown 18, Marcis Williams 16, Simas Jasaitis 11, Alaksandar Maric 10, Aleksy Żukanienko 5, Mantas Kalnietis 5, Walery Lichodej 4, Maksym Grigorjew 2, Richard Hendrix 2, Andriej Zubkow 0.