Polecamy

Nożownik próbował zabić księdza w centrum Wrocławia. Grozi mu dożywocie © Paweł Relikowski
[1/15]

Nożownik próbował zabić księdza w centrum Wrocławia. Grozi mu dożywocie

Było chwilę przed siódmą rano. Ksiądz wchodził właśnie do kościoła Najświętszej Maryi Panny na Piasku we Wrocławiu, gdzie miał odprawić poranną mszę. Nagle podbiegł do niego bezdomny. Zadał mu cios nożem w klatkę piersiową i uciekł. Ciężko ranny ksiądz trafił do szpitala. Nożownika po chwili zatrzymali przechodnie. Prokuratura zakończyła właśnie śledztwo w sprawie tych dramatycznych wydarzeń, do których doszło w czerwcu we Wrocławiu. 56-letniemu Zygmuntowi W. postawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Kim jest zaatakowany ksiądz? Jakie były motywy nożownika? Czytaj dalej na kolejnych slajdach - posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami

Wszystko działo się tuż przed siódmą rano. Ksiądz wchodził do kościoła Najświętszej Maryi Panny na Piasku we Wrocławiu, gdzie miał odprawić mszę świętą... Nagle podbiegł do niego bezdomny. Rzucił się na księdza z nożem i ugodził go w klatkę piersiową, po czym uciekł. Ciężko ranny ksiądz trafił do szpitala. Nożownika zatrzymali przechodnie. Prokuratura zakończyła właśnie śledztwo w sprawie tych dramatycznych wydarzeń, do których doszło w czerwcu we Wrocławiu. 56-letniemu Zygmuntowi W. postawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Najnowsze wiadomości

reklama