Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

OSP ze wsparciem na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych

Maciej Sergel
W subregionie wałbrzyskim wsparcie otrzymało 13 jednostek OSP.
W subregionie wałbrzyskim wsparcie otrzymało 13 jednostek OSP. Maciej Sergel
42. jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych na Dolnym Śląsku otrzymało wsparcie finansowe na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. W zależności od potrzeb i możliwości, gminy otrzymają dofinansowanie na zakup lekkich, średnich bądź ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, których koszt zakupu waha się od 400 000 zł do ponad 1 250 000 zł i może jeszcze wzrosnąć w zależności od jego wyposażenia.

W subregionie wałbrzyskim wsparcie otrzymało 13 jednostek OSP, w tym jedna z powiatu ząbkowickiego (OSP Witostowice), jedna z wałbrzyskiego (OSP GPR Wałbrzych), dwie jednostki z powiatu świdnickiego (OSP Piotrowice Świdnickie i OSP Strzelce) i aż 9 z powiatu kłodzkiego, w tym OSP Trzebieszowice, OSP Duszniki-Zdrój, OSP Szczytna, OSP Międzylesie, OSP Stary Gierałtów, OSP Stronie Śląskie, OSP Tłumaczów, OSP Kudowa Brzozowie i OSP Kudowa-Słone.

Maciej Sergel

Wybór marki auta, producenta zabudowy i wyposażenia będzie należał do władz stowarzyszenia Ochotniczej Straży Pożarnej. Nabór wniosków na wymianę parku samochodowego ogłosiło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska, Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej oraz samorządami powiatowymi i gminnymi. Większość aut w remizach to wysłużone samochody z lat 80-tych i 90-tych, dlatego MSWiA szuka na różne sposoby możliwości sfinansowania tak potrzebnych inwestycji, które przez lata były pomijane. W tym projekcie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przez swój wojewódzki oddział, dotuje od 1/3 do ½ kwoty zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego. Druga część tego dofinansowania leży po stronie gminy.

W uroczystości przekazania promes, która miała miejsce w poniedziałek 3 kwietnia br. w Trzebieszowicach, wzięli udział m.in. wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska, poseł Marcin Gwóźdź, poseł Wojciech Murdzek, senator Aleksander Szwed, reprezentujący marszałek sejmu Elżbietę Witek – Marcin Pięt, wiceprezes zarządu oddziału wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP we Wrocławiu druh Paweł Gancarz, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz, zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. mgr inż. Michał Pięta oraz komendant powiatowy PSP w Kłodzku bryg. Rafał Chorzewski wraz z zastępcą st. bryg. Tomaszem Szyszką.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na klodzko.naszemiasto.pl Nasze Miasto