Piłkarze Nysy Kłodzko przegrali z Moto-Jelcz Oława

Damian Bednarz
Piłkarze Nysy Kłodzko przegrali w środowe popołudnie z zespołem Moto-Jelcz Oława 1:4. Był to mecz rozegrany w ramach grupy wschodniej IV ligi seniorów.

Katem gospodarzy okazał się były reprezentant Polski Janusz Gancarczyk, który w swoim piłkarskim CV ma m.in. występy w ekstraklasowych Śląsku Wrocław i Polonii Warszawa. Zawodnik ten zdobył dwa gole.

Mecz rozpoczął się od odważnych ataków piłkarzy Nysy, którzy wyszli na prowadzenie w 12. minucie meczu po golu zdobytym przez Kamila Kowalskiego. Niestety kiepska końcówka pierwszej połowy sprawiła, że to przyjezdni na przerwę schodzili prowadząc. W ich szeregach na listę strzelców wpisali się: Karol Nikodem i Janusz Gancarczyk. W drugiej połowie to goście z Oławy pokazali swój kunszt i strzelili Nysie dwa gole. Na 3:1 trafił ponownie Janusz Gancarczyk, a wynik ustalił w końcówce meczu Adrian Gelles.

Okazję na drugie zwycięstwo w tym sezonie, piłkarze Nysy Kłodzko będą mieli już w sobotę. Właśnie wtedy podejmą na własnym stadionie drużynę Mechanika Brzeźnica. Początek spotkania przewidziano na godzinę 16.