Podsumowanie weekendu w klasie okręgowej

Damian Bednarz
Szymon Korzuch
To był mecz o sześć punktów, jak zwykło się mawiać w żargonie piłkarskim na takie spotkania. Liderująca tabeli klasy okręgowej Nysa Kłodzko podejmowała na swoim boisku trzeciego Górnika Boguszów-Gorce.

I w tym spotkaniu gracze z Kłodzka wypadli znakomicie pokonując rywala z Boguszowa-Gorce aż 4:1.

Wynik spotkania otworzył otworzył w 22. minucie meczu Łukasz Tracz, który popisał się fantastycznym „szczupakiem”. Dwie minuty później po strzale głową , a listę strzelców wpisał się Sule Ayinla, podwyższając wynik na 2:0. W 26 minucie było już 2:1, ponieważ kontaktowego gola wspaniałym uderzeniem sprzed pola karnego zdobył Ryszard Bejnarowicz. Pomimo wielu okazji, wynik zmienił się dopiero w 63.minucie, za sprawą samobójczego trafienia bramkarza gości Jaskółowskiego. Po uderzeniu w słupek przez Michała Wojtala, piłka odbiła się od pleców golkipera i znalazła drogę do siatki. W końcówce meczu wynik na 4:1 ustalił Jacek Cebulski. Dzięki temu zwycięstwu, Nysa podwyższyła swoją przewagę nad trzecim w tabeli Górnikiem do sześciu punktów.

Przypomnijmy, że dwa najlepsze zespoły z klasy okręgowej uzyskają awans do Saltex IV ligi. Do sporej niespodzianki doszło w Jaszkowej Dolnej, gdzie miejscowa Iskra musiała uznać wyższość ostatniej w tabeli Piławianki Piaława Górna. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył w doliczonym czasie gry Tomasz Wcisło. Trzy punkty wywalczone w Jaszkowej Dolnej pozwoliły Piławiance awansować na 14 miejsce w ligowej tabeli. Orlęta Krosnowice przegrały w niedzielę w bardzo ważnym pojedynku z Unią Złoty Stok. Gracze Rafała Jóźwiaka jedyną bramkę w tym meczu stracili w 88 minucie gry. Teraz do bezpiecznego miejsca tracą pięć punktów.

W 26 kolejce czekają nas podwójne derby. Orlęta zmierzą się z Iskrą, a Pogoń podejmie Nysę. Mecze w sobotę o godz.17.