Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tłumy na gminnych dożynkach w Dzikowcu w gminie Nowa Ruda. Zobaczcie ZDJĘCIA I FILM

Maciej Sergel
Wideo
od 16 lat
W sobotę 26 sierpnia br. w Dzikowcu odbyły się dożynki gminy Nowa Ruda. Święto plonów rozpoczęło się mszą świętą w kościele pw. św. Marcina w Dzikowcu, po czym w barwnym korowodzie uczestnicy przeszli na plac, na którym odbyła się dalsza część uroczystości.

Dożynki w Dzikowcu w gminie Nowa Ruda, ale to była zabawa

Wszyscy goście zostali przywitani przez wójt gminy Adriannę Mierzejewską, a starostowie dożynek rolnicy Monika i Wojciech Szewczykowie przekazali oficjalnie chleb dożynkowy na ręce gospodarza gminy. Po odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się dalsza część imprezy, której towarzyszyły wybory najpiękniejszego wieńca dożynek, występy artystyczne, stoiska edukacyjne Nadleśnictwa Jugów i stoiska gastronomiczne, które przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z regionu oraz koła łowieckie „Diana” i „Knieja”.

Mnóstwo zabawy na noworudzkich dożynkach i zacni goście

Dla najmłodszych uczestników zabawy czekały place zabaw, natomiast dorośli mogli wysłuchać regionalnych zespołów folklorystycznych, które ośpiewały wieńce, a wieczorem wziąć udział w koncercie zespołu Baciary i potańczyć do późnych godzin podczas zabawy tanecznej pod gwiazdami.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. wójt gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska, poseł i minister Michał Dworczyk, posłowie Marcin Gwóźdź i Ireneusz Zyska, senator Aleksander Szwed, wójt gminy Kłodzko Zbigniew Tur, wójt gminy Stoszowice Paweł Gancarz, radne powiatowe Joanna Walaszczyk i Krystyna Śliwińska, zastępca wójt gminy Nowa Ruda Anna Zawiślak, przewodnicząca rady gminy Bożena Sołek-Muzyka oraz wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, który objął wydarzenie patronatem honorowym.

Zobaczcie zdjęcia z dożynek w Dzikowcu w Nowej Rudzie w galerii poniżej

Dożynki w Dzikowcu w gminie Nowa Ruda

Tłumy na gminnych dożynkach w Dzikowcu w gminie Nowa Ruda. Z...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na klodzko.naszemiasto.pl Nasze Miasto