Trzecie zwycięstwo z rzędu koszykarzy Zetkamy La Nonna Doral Kłodzko

Damian Bednarz
Zetkama La Nonna Doral Kłodzko
Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowali koszykarze Zetkamy La Nonna Doral Kłodzko. Podopieczni Rafała Wojciechowskiego wygrali w niedzielę w Zielonej Górze z miejscowym Aldemedem Zastal 84:74.

Przed niedzielnym spotkaniem w Zielonej Górze to właśnie zespół z Kłodzka był faworytem. Zawodnicy spadkowicza z 1. ligi spotkali się z jedną z najsłabszych drużyn w lidze, która w swoim składzie posiada wielu nastoletnich zawodników.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem kapitan zespołu - Michał Weiss, ogłosił światu narodziny swojego pierwszego potomka - Stasia. Gratulujemy!

Już początek spotkania pokazał, że to właśnie Zetkama jest drużyną lepszą od rywala. Po pierwszych pięciu minutach gry przyjezdni prowadzili już 15:3 i było jasne, że aby pokonać tego dnia podopiecznych Rafała Wojciechowskiego, rywale z Zielonej Góry będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. W tej fazie meczu brylował tercet Wojciechowski - Szymański - Wiess, który rzucił wszystkie 15 punktów. Osiem z nich było udziałem trenera Rafała Wojciechowskiego, który oprócz punktowania, asystował także kolegom. Im dłużej trwał ten mecz, tym przewaga zespołu z Kłodzka była wyraźniejsza. Jeszcze w pierwszej kwarcie debiutanckie punkty w tym sezonie rzucili Mikołaj Włodarczyk i Mateusz Janik. Ta ćwiartka meczu pokazała zdecydowaną wyższość kłodzczan, którzy wygrali ją różnicą 16 punktów.

Rozpędzeni zawodnicy Zetkamy sukcesywnie powiększali przewagę, która na początku trzeciej kwarty osiągnęła maksymalny tego dnia rozmiar 25 punktów (50:25). W tym momencie kłodzcy kibice, którzy mogli oglądać transmisję internetową były niemal pewni piątego zwycięstwa w sezonie.

Wszystko układało się dobrze, aż do czwartej kwarty, kiedy to gracze Zastalu w błyskawicznym tempie zaczęli odrabiać starty, niwelując je do 11 punktów. Na szczęście doświadczeni zawodnicy Zetkamy nie pozwolili rywalowi na zbyt wiele, dzięki czemu do końca meczu utrzymała się bezpieczna przewaga 10 punktów.

Po raz kolejny świetne spotkanie rozegrał Rafał Wojciechowski, który zaliczył efektowne triple-double, notując na swoim koncie 21 punktów, 11 zbiórek i 10 asyst. Świetnie spisał się także kapitan Weiss, który zaliczył linkę: 13 punktów, 8 zbiórek i 8 asyst. Bliski pierwszego double-double w seniorskiej karierze był Oliwier Szczecina, który do 8 punktów dołożył 11 zbiórek.

ZASTAL ZIELONA GÓRA - ZETKAMA LA NONNA DORAL KŁODZKO 74:84 (13:29, 12:16, 22:24, 27:15)

Skład i punkty: Wojciechowski 21 (11 zb., 10 as.), Weiss 13 (3×3, 8 zb., 8 as.), Szymański 13 (3×3), Makarczuk 11 (1×3, 5 as.), Szczecina 8 (11 zb.), Kurowski 6 (1x3), Włodarczyk 6 (2×3), Stankiewicz 2, Kaczuga 2, Janik 2, Ptaszyński, Tkaczyk

PEŁNE STATYSTYKI: KLIK

W sobotę koszykarze Zetkamy La Nonna Doral Nysa Kłodzko rozegrają ostatni mecz w tym roku we własnej hali. Ich przeciwnikiem będzie drużyna Nabzdyk BM Slam Ostrów Wlkp., która w swoim składzie ma najlepszego strzelca całej ligi. Michał Pluta notuje średnio ponad 27 punktów na mecz. Zawodnik ten, mimo swojego młodego wieku (19 lat) ma za sobą już występy w Ekstraklasie, w której w barwach Asseco Arka Gdynia rozegrał 15 ligowych spotkań. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani