Wielki sukces pływaków z HS Team Kłodzko

Damian Bednarz
Henryk Szydłowski
Aż 10 medali zdobyli zawodnicy HS Team Kłodzko w zawodach o Puchar Prezesa Dolnośląskiego Związku Pływackiego, które rozegrane zostały w Legnicy. Dało to podopiecznym Henryka Szydłowskiego 4 miejsce w klasyfikacji generalnej klubów (startowało 16 zespołów).

Zdecydowanie najlepsza okazała się Maja Poręba, która zdobyła aż trzy złote medale. 10-letnia zawodniczka była bezkonkurencyjna na dystansach 50 metrów stylem dowolny, 50 metrów klasykiem, a także 100 metrów stylem zmiennym. Oczywiście dało jej to miano najlepszej zawodniczki kategorii do lat 10. W tych samych startach trzykrotnie na podium znalazła się Marysia Wierzbicka, która dwukrotnie była druga (50 metrów klasykiem i 100 metrów zmiennym), a także trzecia (100 metrów zmiennym). W tych samych startach trzykrotnie ósma była Hania Lewicka.

Na podium wśród dziewcząt znalazła się także Zuzanna Giecewicz, która zajęła trzecie miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym (12 lat).

W kategorii 11-latków jednym z najlepszych zawodników był Piotr Witkiewicz, który zdobył dwa złota, a także zajął czwarte miejsce na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Zwyciężył on na dystansach 100 metrów stylem klasycznym i dowolnym . Wyniki te dały mu drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Brązowy medal na dystansie 100 metrów stylem motylkowym zdobył Mateusz Cichy (13 lat).

Warto również wyróżnić starty Pascala Blachety i Szymona Cichego, który plasowali się w czołówce swoich kategorii. Blacheta zajął 4 miejsce na 200 metrów stylem dowolnym i piąte na 200 metrów style zmiennym. Cichy natomiast zajął dwukrotnie 5 miejsce w startach na 100 metrów stylem klasycznym i 100 metrów stylem dowolnym.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani