Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu łukowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu łukowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu łukowskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZUSTEK Dariusz Jan: pozycja 1 : 5,24% (4 993 głosów)
- KARAŚ Władysław Marcin: pozycja 2 : 5,24% (4 993 głosów)
- CHRUŚCIEL Urszula Wiesława: pozycja 3 : 5,24% (4 993 głosów)
- SUCHODOLSKI Przemysław: pozycja 4 : 5,24% (4 993 głosów)
- OKSIUTOWICZ Danuta Anna: pozycja 5 : 5,24% (4 993 głosów)
- KŁOSIŃSKA Ewa Teresa: pozycja 6 : 5,24% (4 993 głosów)
- PAWLIK Agnieszka Teresa: pozycja 7 : 5,24% (4 993 głosów)
- ŻURAWSKI Marek Andrzej: pozycja 8 : 5,24% (4 993 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- CZERNECKI Marek Józef: pozycja 1 : 1,19% (1 136 głosów)
- SYCH Tomasz Paweł: pozycja 2 : 1,19% (1 136 głosów)
- KAMIŃSKI Jerzy Longin: pozycja 3 : 1,19% (1 136 głosów)
- PSZCZÓŁKOWSKA Aneta: pozycja 4 : 1,19% (1 136 głosów)
- PAŁUCKI Henryk Sławomir: pozycja 5 : 1,19% (1 136 głosów)
- ASSENOV Sibel Halina: pozycja 6 : 1,19% (1 136 głosów)
- LIPKA Jerzy Jakub: pozycja 7 : 1,19% (1 136 głosów)
- POSIADAŁA Maria: pozycja 8 : 1,19% (1 136 głosów)
KOMITET WYBORCZY PRZYMIERZE DLA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ:
- CIOŁEK Karol: pozycja 1 : 2,56% (2 439 głosów)
- SOBIECH Jan: pozycja 2 : 2,56% (2 439 głosów)
- PUCH Stanisław Leon: pozycja 3 : 2,56% (2 439 głosów)
- KOWAL Danuta: pozycja 4 : 2,56% (2 439 głosów)
- KAPITANIUK Joanna: pozycja 5 : 2,56% (2 439 głosów)
- LISICKA Renata Anna: pozycja 6 : 2,56% (2 439 głosów)
- MADOŃ Tomasz: pozycja 7 : 2,56% (2 439 głosów)
- ZEMŁO Zbigniew: pozycja 8 : 2,56% (2 439 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ:
- GÓRECKI Mirosław Jan: pozycja 1 : 0,4% (382 głosów)
- OSTROWSKI Robert Mariusz: pozycja 2 : 0,4% (382 głosów)
- RYBKOWSKA Wioletta: pozycja 3 : 0,4% (382 głosów)
- ROBERT Julia Anna: pozycja 4 : 0,4% (382 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRAWICA JEST JEDNA:
- GROCHOWSKA-LAZUREK Wioleta: pozycja 1 : 0,15% (141 głosów)
- KĘDZIORA Piotr Tomasz: pozycja 2 : 0,15% (141 głosów)
- OSIŃSKA Grażyna Teresa: pozycja 3 : 0,15% (141 głosów)
- OSIŃSKI Paweł: pozycja 4 : 0,15% (141 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM PONAD PODZIAŁAMI DLA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ:
- LIPIEC Henryk Marek: pozycja 1 : 3,23% (3 075 głosów)
- MATEŃKO Marcin: pozycja 2 : 3,23% (3 075 głosów)
- ZABIELSKA Agata: pozycja 3 : 3,23% (3 075 głosów)
- SIUREK Waldemar Józef: pozycja 4 : 3,23% (3 075 głosów)
- ZAKRZEWSKA Dorota: pozycja 5 : 3,23% (3 075 głosów)
- KWIATKOWSKA Anna Lidia: pozycja 6 : 3,23% (3 075 głosów)
- SACHARCZUK Kacper Janusz: pozycja 7 : 3,23% (3 075 głosów)
- CHUDEK Mariusz Kazimierz: pozycja 8 : 3,23% (3 075 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu łukowskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GŁUCHOWSKI Krzysztof: pozycja 1 : 6,19% (5 093 głosów)
- KRZYSZCZAK Jacek: pozycja 2 : 6,19% (5 093 głosów)
- SZCZYGIEŁ Wojciech: pozycja 3 : 6,19% (5 093 głosów)
- CELIŃSKA-JAKUBOWICZ Mariola Janina: pozycja 4 : 6,19% (5 093 głosów)
- DYNEK Elżbieta Krystyna: pozycja 5 : 6,19% (5 093 głosów)
- ŚWIDERSKA Aleksandra Stefania: pozycja 6 : 6,19% (5 093 głosów)
- MOŚCICKI Bogdan: pozycja 7 : 6,19% (5 093 głosów)
- GŁUCHOWSKI Józef Franciszek: pozycja 8 : 6,19% (5 093 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WOLIŃSKI Krzysztof Leszek: pozycja 1 : 1,89% (1 557 głosów)
- SOSNOWSKI Paweł: pozycja 2 : 1,89% (1 557 głosów)
- KRZĘCIO Dariusz Maksymilian: pozycja 3 : 1,89% (1 557 głosów)
- SMARŻEWSKA Edyta: pozycja 4 : 1,89% (1 557 głosów)
- STĘPNIEWSKA Ewa: pozycja 5 : 1,89% (1 557 głosów)
- STRZAKŁOWIEC Daniel: pozycja 6 : 1,89% (1 557 głosów)
- KRASNODĘBSKI Jarosław: pozycja 7 : 1,89% (1 557 głosów)
- KACZOR Ewa Iwona: pozycja 8 : 1,89% (1 557 głosów)
KOMITET WYBORCZY PRZYMIERZE DLA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ:
- KOZIOŁ Janusz Tadeusz: pozycja 1 : 1,86% (1 531 głosów)
- KAZANA Krzysztof: pozycja 2 : 1,86% (1 531 głosów)
- KUROWSKI Łukasz: pozycja 3 : 1,86% (1 531 głosów)
- WYSOKIŃSKI Ryszard: pozycja 4 : 1,86% (1 531 głosów)
- BILSKA Agnieszka Ewa: pozycja 5 : 1,86% (1 531 głosów)
- ZABIELSKA Katarzyna Jadwiga: pozycja 6 : 1,86% (1 531 głosów)
- WYSOKIŃSKA Małgorzata Barbara: pozycja 7 : 1,86% (1 531 głosów)
- MOŚCICKA Anna: pozycja 8 : 1,86% (1 531 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ:
- OSTROWSKI Adrian: pozycja 1 : 0,49% (400 głosów)
- JAWOSZEK Magdalena: pozycja 2 : 0,49% (400 głosów)
- BOGACZ Łucja: pozycja 3 : 0,49% (400 głosów)
- STANIO Dorota: pozycja 4 : 0,49% (400 głosów)
- OSTROWSKI Konrad: pozycja 5 : 0,49% (400 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRAWICA JEST JEDNA:
- BRZOZOWSKI Tadeusz Henryk: pozycja 1 : 0,74% (610 głosów)
- TURSKI Tomasz: pozycja 2 : 0,74% (610 głosów)
- ZDANOWSKA Katarzyna Małgorzata: pozycja 3 : 0,74% (610 głosów)
- MITURA Monika: pozycja 4 : 0,74% (610 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM PONAD PODZIAŁAMI DLA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ:
- SZCZYGIEŁ Katarzyna: pozycja 1 : 1,88% (1 548 głosów)
- ZGORZAŁEK Sylwia Anna: pozycja 2 : 1,88% (1 548 głosów)
- FORNAL Renata: pozycja 3 : 1,88% (1 548 głosów)
- SOĆKO Andrzej Sławomir: pozycja 4 : 1,88% (1 548 głosów)
- ROLA Anna Agnieszka: pozycja 5 : 1,88% (1 548 głosów)
- BERNAT Marcin: pozycja 6 : 1,88% (1 548 głosów)
- RADOMYSKA Marzena: pozycja 7 : 1,88% (1 548 głosów)
- SZEKALIS Lucjan Piotr: pozycja 8 : 1,88% (1 548 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu łukowskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WOLSKI Włodzimierz Gerard: pozycja 1 : 5,28% (5 036 głosów)
- BOSEK Danuta Alina: pozycja 2 : 5,28% (5 036 głosów)
- RACZYŃSKI Karol: pozycja 3 : 5,28% (5 036 głosów)
- MITURA Magdalena Barbara: pozycja 4 : 5,28% (5 036 głosów)
- CHADAJ Barbara: pozycja 5 : 5,28% (5 036 głosów)
- PIOTROWSKI Wiesław: pozycja 6 : 5,28% (5 036 głosów)
- BARTOSIEWICZ Anna Monika: pozycja 7 : 5,28% (5 036 głosów)
- ORZEŁ Dariusz: pozycja 8 : 5,28% (5 036 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOT Barbara: pozycja 1 : 1,06% (1 012 głosów)
- TYMOSZ Henryk: pozycja 2 : 1,06% (1 012 głosów)
- OSIAL Grzegorz: pozycja 3 : 1,06% (1 012 głosów)
- ZDUNEK Małgorzata: pozycja 4 : 1,06% (1 012 głosów)
- OLEKSIŃSKA Edyta Monika: pozycja 5 : 1,06% (1 012 głosów)
- SOBISZEK Andrzej: pozycja 6 : 1,06% (1 012 głosów)
- SPRYCHA Robert: pozycja 7 : 1,06% (1 012 głosów)
- GOLBA Anna: pozycja 8 : 1,06% (1 012 głosów)
KOMITET WYBORCZY PRZYMIERZE DLA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ:
- SZCZĘŚNIAK Krzysztof: pozycja 1 : 3,44% (3 285 głosów)
- KĘDRA Jerzy: pozycja 2 : 3,44% (3 285 głosów)
- MAZUR Aneta Paulina: pozycja 3 : 3,44% (3 285 głosów)
- JACÓRZYŃSKA Anna: pozycja 4 : 3,44% (3 285 głosów)
- ŻUREK Ryszard: pozycja 5 : 3,44% (3 285 głosów)
- ZACHARSKI Mirosław Paweł: pozycja 6 : 3,44% (3 285 głosów)
- CHADAJ Danuta: pozycja 7 : 3,44% (3 285 głosów)
- OZYGAŁA Janusz Zenon: pozycja 8 : 3,44% (3 285 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ:
- BOGACZ Hubert: pozycja 1 : 0,53% (509 głosów)
- SIERAKOWSKI Łukasz: pozycja 2 : 0,53% (509 głosów)
- MLONKOWSKA Katarzyna: pozycja 3 : 0,53% (509 głosów)
- OSTROWSKA Milena: pozycja 4 : 0,53% (509 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRAWICA JEST JEDNA:
- JODEŁKA Andrzej: pozycja 1 : 0,03% (29 głosów)
- KAZANA Renata: pozycja 2 : 0,03% (29 głosów)
- OSIŃSKI Tomasz: pozycja 3 : 0,03% (29 głosów)
- OSIŃSKA Magdalena: pozycja 4 : 0,03% (29 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM PONAD PODZIAŁAMI DLA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ:
- KULIKOWSKA Małgorzata: pozycja 1 : 2,32% (2 217 głosów)
- OZYGAŁA Edyta Izabela: pozycja 2 : 2,32% (2 217 głosów)
- LENDZION Anna Monika: pozycja 3 : 2,32% (2 217 głosów)
- STĘPNIAK Krzysztof Wojciech: pozycja 4 : 2,32% (2 217 głosów)
- CĄKAŁA Renata Małgorzata: pozycja 5 : 2,32% (2 217 głosów)
- BOSEK Tomasz: pozycja 6 : 2,32% (2 217 głosów)
- JASIŃSKA Barbara: pozycja 7 : 2,32% (2 217 głosów)
- CYBULSKI Maciej: pozycja 8 : 2,32% (2 217 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINY RAZEM:
- KAZANECKI Janusz: pozycja 1 : 0,32% (303 głosów)
- JAKÓBIAK Bogdan Adam: pozycja 2 : 0,32% (303 głosów)
- SYKUT Anna: pozycja 3 : 0,32% (303 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu łukowskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WISIŃSKI Andrzej Kazimierz: pozycja 1 : 6,67% (4 888 głosów)
- RZYMOWSKI Sławomir Łukasz: pozycja 2 : 6,67% (4 888 głosów)
- SOĆKO Ewa: pozycja 3 : 6,67% (4 888 głosów)
- GŁODEK Justyna: pozycja 4 : 6,67% (4 888 głosów)
- KRÓL Janusz Stanisław: pozycja 5 : 6,67% (4 888 głosów)
- MATEŃKO Zofia: pozycja 6 : 6,67% (4 888 głosów)
- SZEWCZYK Tatiana: pozycja 7 : 6,67% (4 888 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ŚWIĘTOCHOWSKI Wojciech: pozycja 1 : 2,93% (2 150 głosów)
- KRUK Tomasz: pozycja 2 : 2,93% (2 150 głosów)
- KOCIELNIK Grzegorz: pozycja 3 : 2,93% (2 150 głosów)
- BRODZIK Iwona: pozycja 4 : 2,93% (2 150 głosów)
- ROMBEL-LASOTA Mariola: pozycja 5 : 2,93% (2 150 głosów)
- MICHALAK Piotr: pozycja 6 : 2,93% (2 150 głosów)
KOMITET WYBORCZY PRZYMIERZE DLA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ:
- MIKA Władysław Robert: pozycja 1 : 2,23% (1 636 głosów)
- GOŁAWSKI Piotr: pozycja 2 : 2,23% (1 636 głosów)
- OSKROBA Przemysław: pozycja 3 : 2,23% (1 636 głosów)
- OCHMAŃSKA Ilona: pozycja 4 : 2,23% (1 636 głosów)
- BUDZIAK Ilona: pozycja 5 : 2,23% (1 636 głosów)
- CELEJ Agnieszka Janina: pozycja 6 : 2,23% (1 636 głosów)
- PISKORZ Artur Tomasz: pozycja 7 : 2,23% (1 636 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ:
- STANIO Krystian: pozycja 1 : 0,35% (260 głosów)
- PAWŁOWSKA Paulina Aneta: pozycja 2 : 0,35% (260 głosów)
- OCHALSKI Sebastian Mateusz: pozycja 3 : 0,35% (260 głosów)
- JAWOSZEK Aneta Katarzyna: pozycja 4 : 0,35% (260 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRAWICA JEST JEDNA:
- CIOŁEK Robert: pozycja 1 : 0,4% (292 głosów)
- SOBCZAK Łucja: pozycja 2 : 0,4% (292 głosów)
- OSIŃSKI Piotr Wojciech: pozycja 3 : 0,4% (292 głosów)
- JANCZUK Julia: pozycja 4 : 0,4% (292 głosów)
- ANTOLIK Barbara Anna: pozycja 5 : 0,4% (292 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM PONAD PODZIAŁAMI DLA ZIEMI ŁUKOWSKIEJ:
- KAJKA Longin Paweł: pozycja 1 : 2,79% (2 044 głosów)
- BIENIEK Adam: pozycja 2 : 2,79% (2 044 głosów)
- ODWAŻNA Julita: pozycja 3 : 2,79% (2 044 głosów)
- SZCZYGIEŁ Magdalena: pozycja 4 : 2,79% (2 044 głosów)
- ROSA Bożena Agnieszka: pozycja 5 : 2,79% (2 044 głosów)
- NIEBRZEGOWSKA Ewa: pozycja 6 : 2,79% (2 044 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?