Zawodnicy Świdnickiego Klubu Pilki Ręcznej wygrali ważny mecz z Zagłębiem Sosnowiec

Paweł Gołębiowski
Zawodnicy Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej, walczący o utrzymanie w I lidze, odnieśli ważne zwycięstwo. Pokonali we własnej hali 28:25 drużynę Zagłębia Sosnowiec

Zawodnicy Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej, walczący o utrzymanie w I lidze, odnieśli ważne zwycięstwo. Pokonali we własnej hali 28:25 drużynę Zagłębia Sosnowiec. Pojedynek był bardzo zacięty i momentami gra była bardzo twarda. Zaczęło się od prowadzenia gości, którzy w 10. min. wygrywali już 6:2. Świdniczanie rzucili się jednak do odrabiania strat i do przerwy był remis 14:14. Po zmianie stron ŚKPR zaczął osiągać minimalną przewagę. W 39. minucie gospodarze wyszli już na prowadzenie 20:16. Zagłębie „nie odpuszczało” momentami odrabiało część strat, ale ambitnie walczący świdniczanie nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa. Po tej wygranej są na dziewiątej pozycji w tabeli i od miejsca barażowego dzielą ich cztery punkty.