Zwycięstwo! Koszykarze Zetkamy wyszarpali wygraną w Oleśnicy

Damian Bednarz
Zetkama La Nonna Doral Kłodzko
Koszykarze Zetkamy La Nonna Doral Kłodzko wygrali swój dziewiąty mecz w sezonie 2. ligi koszykarzy. W środę pokonali w Oleśnicy Team-Plast w meczu, który emocjonował do samego końca.

Środowe popołudnie przyniosło wielkie emocje kibicom koszykówki z Oleśnicy i Kłodzka. To właśnie tego dnia na parkiet wybiegły zespoły Team-Plastu i Zetkamy by walczyć o kolejne zwycięstwo w sezonie, które pozwoli im utrzymać szansę na awans do fazy play-off.

Lepiej spotkanie rozpoczęli miejscowi, którzy wyszli na kilkopunktowe prowadzenie, głównie za sprawą celnych rzutów z dystansu Dawida Piaseckiego. W drugiej części pierwszej kwarty spotkanie wyrównało się i walka punkt za punkt toczyła się aż do trzeciej kwarty, kiedy to zawodnicy Rafała Wojciechowskiego odskoczyli na dziesięć "oczek", co było ich najwyższą przewagą w tym meczu. W końcówce tej części gry przebudzili się gracze z Oleśnicy, którzy odrobili stratę i odskoczyli na odległość pięciu punktów. Największe emocje czekały kibiców w końcówce meczu.

Na około półtorej minuty do końca punkty zdobył Artur Szymański, a wynik na tablicy pokazywał 77:76 dla Zetkamy. Od tej pory rozpoczęła się chaotyczna gra, której efektem były dwie straty Michała Weissa, a także kilka niecelnych rzutów gospodarzy. Cztery sekundy przed końcem meczu wynik rywalizacji mógł odwrócić Zakrzewski z Team-
Plastu, jednak nie trafił rzutu z dystansu. Dzięki temu to Zetkama zapewniła sobie dziewiąte zwycięstwo w sezonie. Kolejne koszykarskie emocje już w sobotę. Zetkama La Nonna Doral Kłodzko podejmie na własnym parkiecie Sudety Jelenia Góra. Początek o godzinie 17.

TEAM-PLAST KK OLEŚNICA - ZETKAMA LA NONNA DORAL KŁODZKO 76:77 (28:27, 11:18, 22:13, 15:19)

Skład i punkty: Weiss 20 (1×3, 13 zb., 5 as.), Szymański 19 (1×3), Wojciechowski 17 (1×3), Makarczuk 10 (8 as., 9 zb.), Szczecina 6 (8 zb.), Kurowski 3 (1×3), Kaczuga 2, Zenner. Tkaczyk, Ptaszyński nie grali