Koszykarze Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko wygrali czwarty mecz w sezonie. Tym razem byli lepsi o Team-Plast Oleśnica

Damian Bednarz
Zawodnicy Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko pokonali Team-Plast Oleśnica 74:72
Zawodnicy Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko pokonali Team-Plast Oleśnica 74:72 Damian Bednarz
Niezwykle emocjonujące widowisko oglądali kibice, którzy w sobotnie popołudnie przyszli do kłodzkiej hali, aby obejrzeć zmagania Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko z Team-Plast Oleśnica.

Sobotnie spotkanie było pojedynkiem dwóch drużyn, które miały na swoim koncie bilans trzech zwycięstw i jednej porażki. Rywalizację lepiej rozpoczęli miejscowi, szybko obejmując przewagę i powiększając ją do 14 punktów.

Od tej pory lepiej zaczęli grać zawodnicy z Oleśnicy, którzy w drugiej odsłonie meczu sukcesywnie odrabiali straty, by pod koniec tej kwarty wyjść na jednopunktowe prowadzenie (30:29). Na szczęście dla kibiców z Kłodzka, od tej pory punktowali już tylko gracze Wojciechowskiego i ostatecznie to oni zeszli na przerwę z prowadzeniem 36:30.

W trzeciej odsłonie meczu wydawało się, że zwycięzcę meczu już znamy. Wszystko dlatego, że koszykarze Zetkamy osiągnęli w niej maksymalne tego dnia prowadzenie (44:30). I ponownie od tej pory lepiej zaczęli grać zawodnicy z Oleśnicy. Kolejna tego dnia ich pogoń doprowadziła do zniwelowania przewagi do trzech punktów w czwartej kwarcie. I znów w tym momencie miejscowi zaczęli grać lepiej, osiągając przewagę 13 punktów, która ponownie została zniwelowana do zaledwie dwóch punktów.

Największe emocje przyszły w samej końcówce meczu. Na 20 sekund przed końcem przy wyniku 74:72 dla Zetkamy, na linii rzutów wolnych stanął grający trener Rafał Wojciechowski, który mógł celnymi rzutami odeprzeć marzenia przyjezdnych o zwycięstwie w tym meczu, jednak dwukrotnie spudłował. Gracze z Oleśnicy zdecydowali się rozegrać ostatnią akcję, próbując doprowadzić do remisu, jednak najlepszy w ich szeregach Bartłomiej Rodak (27 punktów) spudłował i to Zetkama mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Team-Plast Oleśnica 74:72 (25:13, 11:17, 13:11, 25:31)

Skład i punkty: Weiss 16 (1×3, 6 zb.), Podejko 15 (9 zb.), Niziński 11 (1×3, 6 zb.), Bernecki 8, Wojciechowski 8 (10 zb.), Zenner 7 (1×3), Makarczuk 5 (6 zb.), Kurowski 3, Rzechtalski 1, Kaczuga 0, Tkaczyk i Ptaszyński nie grali.

Kolejny mecz zawodnicy Rafała Wojciechowskiego rozegrają w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie zmierzą się z ekipą Orlen Akademia Koszykówki BM Stal. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 29 października.