Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Listopadowa oferta kulturalna w Kłodzku. Sprawdź, jakie wydarzenia przygotował Kłodzki Ośrodek Kultury [Kalendarz, ceny biletów]

Paulina Schulz
Paulina Schulz
Oferta Kłodzkiego Ośrodka Kultury na listopad 2022 r. zapowiada się interesująco
Oferta Kłodzkiego Ośrodka Kultury na listopad 2022 r. zapowiada się interesująco KOK
Znamy ofertę kulturalną, jaka przygotowana została na listopad w Kłodzku. Wśród wydarzeń, jakie znalazły się w kalendarzu Kłodzkiego Ośrodka Kultury znajdziemy spektakle, koncerty czy poranki filmowe dla najmłodszych.

Listopadowy kalendarz wydarzeń w Kłodzku otworzą XV Zaduszki Wokalne w wykonaniu „Młynarski-Masecki Quartet”, które odbędą się już 4 listopada w sali widowiskowej Kłodzkiego Ośrodka Kultury. Wśród wielu propozycji na ten miesiąc znajdziemy także: spektakl komediowy „Goło i wesoło”, koncert Alexandera Tulinova czy niezwykłe widowisko muzyczne wykonaniu Narodowej Akademickiej Symfonicznej Orkiestry Ukrainy.

Poniżej publikujemy kalendarz imprez. Ceny biletów na poszczególne wydarzenia znajdziesz na plakatach w naszej galerii zdjęć.

04.11, godz. 18.00 XV ZADUSZKI WOKALNE

„Młynarski-Masecki Quartet”
miejsce: sala widowiskowa

Po okresie wielkich amerykańskich orkiestr tanecznych w latach 30-tych jazz upodobał sobie bardziej kompaktowe formacje. Lata 40-te to narodziny nowego nurtu, w którym partytury ustępowały miejsca improwizacji. Każdy muzyk znaczył więcej i oczekiwano od niego rozległej wypowiedzi muzycznej. W Polsce ten naturalny rozwój został przerwany przez wojnę. Nawiązując do tamtego okresu Jan Emil Młynarski i Marcin Masecki powołują do życia kolejny zespół. W nowym kwartecie Jan śpiewa zza perkusji, Marcin też śpiewa zza pianina, a towarzyszy im jeszcze dwóch wspaniałych wirtuozów - Eldar Tsalikov na klarnecie i Max Mucha na kontrabasie. Repertuar to wciąż ukochany przez panów okres dwudziestolecia międzywojennego, rozszerzony o lata 40-te i muzykę z Ameryki Łacińskiej, która miała tak istotny wpływ na polską scenę rozrywkową.

Słuchając nowego kwartetu Młynarskiego i Maseckiego możemy się pobawić w stare i lubiane pytanie: „Co by było gdyby…”.

05.11, godz. 10.00 Poranek filmowy w Kinie Dąbrówka
„Miś Bamse na wulkanie”
miejsce: sala widowiskowa KOK

Bamse i jego przyjaciele dowiadują się, że ich przyjaciel biolog zniknął podczas wyprawy ba-dawczej. To staje się początkiem misji ratunkowej, która prowadzi bohaterów filmu przez szereg niebezpieczeństw. Po drodze napotkają stado głodnych wilków, samolubnych złoczyń-ców i groźne erupcje wulkanów.

11.11, godz. 9.00 – Powiatowe i Miejskie Obchody Narodowego Święta Niepodległości

19.11, godz. 16.00 i 19.30 Spektakl komediowy „Goło i wesoło”
miejsce: sala widowiskowa

Komedia „Goło i wesoło” to historia kilku bezrobotnych z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy wpadają na pomysł, by założyć grupę striptizerów. Pod nazwą „Napalone Nosorożce” planują zrealizować marzenie o wielkiej karierze, która przerwałaby pasmo życiowych porażek. Będziemy więc towarzyszyć im w tym zuchwałym przedsięwzięciu, obserwując, jak pobierają pierwsze, nieudolne lekcje tańca, starają się o występ w klubie Eden (jedynym w mieście) czy wreszcie - po wielu godzinach ćwiczeń - dają swój premierowy, niezapomniany występ.

Komedia „Goło i wesoło” autorstwa Stephena Sinclaire’a i Anthony'ego McCartena zawojowała już cały świat. Nie schodzi z afisza od prapremiery w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii, która miała miejsce w 1987 r. To mówi samo za siebie! Spektakl wystawiany był m.in. w USA, Kanadzie, Anglii czy Francji. Wszędzie przyjmowany jest z entuzjazmem – zarówno przez publiczność, jak i krytyków teatralnych.

To zaskakująca i przezabawna komedia. Za reżyserię spektaklu odpowiada Tomasz Sapryk, a na scenie będziemy mogli zobaczyć m.in. Katarzynę Ptasińską, Sebastiana Cybulskiego, Michała Lesienia-Głowackiego i Piotra Zelta.

20.11, godz. 18.00 Alexander Tulinov „Glory and Freedom” – koncert
miejsce: sala widowiskowa

Alexander Tulinov - ukraiński wykonawca i kompozytor, wirtuoz akordeonista, mistrz akordeonu, laureat ogólnoukraińskich i międzynarodowych konkursów (Ukraina, Polska, Niemcy, Kanada). Superfinalista programu „Ukraina ma talent-2”

Jako kompozytor nieustannie eksperymentuje, mieszając neoklasyczny, rock, pop, jazz, etniczny, ambient, nie narzucając wyprodukowanego eklektyzmu swojemu absolutnie własnemu, korporacyjnemu stylowi. Występował i prezentował swoje projekty na głównych scenach Ukrainy: Majdan (Kijów) i pl. Wolność (Charków). Uczestniczył w 64. Międzynarodowym Konkursie-Festiwalu „Puchar Świata” w Victorii (Kanada). Odbył kursy mistrzowskie w Portugalii i Francji u światowej sławy nauczyciela Frederica Deschampsa, prezydenta Światowej Konfederacji Akordeonowej.

Alexander Tulinov

  • Urodził się w 1984 roku w Charkowie (Ukraina). W 2008 roku ukończył z wyróżnieniem Charkowski Państwowy Uniwersytet Artystyczny Kotlyarevskiego w klasie akordeonu z tytułem magistra.
  • 2003 - Laureat Ogólnoukraińskiego przeglądu konkursowego w programie "Nowe Nazwy Ukrainy", Kijów (Ukraina).
  • 2006 - Zdobywca dyplomu w kategorii pop na VI Międzynarodowym Konkursie Akordeonistów Bayan "Krivbass Cup", Krivoy Rog (Ukraina)
  • 2006 - I nagroda w kategorii odmian na Międzynarodowym Konkursie-Festiwalu w Przemyślu (Polska).
  • 2007 - Laureat II nagrody na Międzynarodowym Konkursie-Festiwalu Sztuk Widowiskowych Bajan-Akordeon "AccoHoliday", Kijów (Ukraina)
  • 2007 - wyróżniony w nominacji „Młody talent Charkowa”

26.10, godz. 18.00 Teatr Wierszalin „Nie-Boska Komedia”
spektakl w ramach programu Teatr Polska
miejsce: sala widowiskowa

reżyseria: Piotr TOMASZUK
scenografia: Mateusz KASPRZAK
muzyka: Adrian JAKUĆ- ŁUKASZEWICZ
OBSADA
Henryk -Rafał Gąsowski
Pankracy - Mateusz Stasiulewicz
Leonard - Dariusz Matys
Żona - Monika Kwiatkowska
Dziewica - Katarzyna Wolak
Orcio - Magdalena Dąbrowska
Głos - Piotr Tomaszuk
Cień - Mateusz Kasprzak
Muzyk - Adrian Jakuć – Łukaszewicz

„JAK DŁUGO TRWA JAKIŚ NARÓD, JAK DŁUGO ISTNIEJE JAKIEŚ PLEMIĘ , PÓTY PRZESZŁOŚCI JEGO NIEUSTANNIE – POPRZEZ TERAŹNIEJSZOŚĆ – STYKA SIĘ Z PRZYSZŁOŚCIĄ.”
Adam Mickiewicz (LITERATURA SŁOWIAŃSKA III , WYKŁAD VIII)

„Teraz, kiedy wygraliśmy tyle, ile było do wygrania, i kiedy przegraliśmy tyle ile można było przegrać przez trzydzieści lat polskiej wolności … „Nie-Boska komedia” wyłania się przede mną jak monumentalny obraz, wielki fresk, którego Zygmuntowi Krasińskiemu pozazdrościł sam Adam Mickiewicz. Śledząc wykłady Mickiewicza z Literatur Słowiańskich natrafiamy przecież na kilka solidnych Lekcji poświęconych tylko temu dramatowi! Zanurzyliśmy się w świecie „Nie-Boskiej komedii” tropiąc myśli i przeczucia wieszcza Adama. Jakież było nasze zaskoczenie, kiedy zobaczyliśmy świat przerażający, szalony, rozdarty na strzępy… Świat dzisiejszy…” Piotr Tomaszuk, reżyser

27.11, godz.19.00 „Sinatra.Tribute” – koncert
Narodowa Akademicka Symfoniczna Orkiestra Ukrainy
miejsce: sala widowiskowa

Atmosfera Nowego Jorku ubiegłego wieku, jasne życie Broadwayu wraz z legendarnymi kompozycjami muzycznymi Franka Sinatry w projekcie „Sinatra. Tribute".

Koncert „Sinatra. Tribute” to świetna okazja, aby usłyszeć na żywo nieśmiertelne hity Franka Sinatry w niezrównanym wykonaniu Narodowej Akademickiej Symfonicznej Orkiestry Ukra-iny i solisty Pawła Ilnytskiego. Niesamowity głos wokalisty pozwoli publice od pierwszego do ostatniego taktu odczuć prawdziwą obecność mistrza na scenie. Podczas koncertu muzycy wykonają, taki znane hity: „My Way”, „New York, New York”, „Fly Me to the Moon”, „That's Life”, „Strangers in the Night”, „Moon River” i inne.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na klodzko.naszemiasto.pl Nasze Miasto