Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Fałszywy Brytyjczyk i prawdziwe jedzenie za nieprawdziwe pieniądze

OPRAC.:
Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
Dwa przypadki "pod paragrafem" z pierwszych dni 2024 roku z regionu wałbrzyskiego i kłodzkiego. Łączy je nieprawdziwość dokumentów i pieniędzy, którymi posługiwali się mieszkańcy naszego regionu. Oto szczegóły.

Nieprawdziwy Brytyjczyk, czy tylko jego dokument? Kupił go w UK

W ostatnich dniach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku podczas kontroli drogowej dokonali ciekawego odkrycia. Kierowca samochody osobowego przedstawił im dokumenty swoje i auta.

- Mężczyzna wylegitymował się blankietem prawa jazdy, który od razu wydał się funkcjonariuszom podejrzany. Policjanci zauważyli brak widocznych zabezpieczeń holograficznych, które na tym dokumencie powinny być - wyjaśnia Wioletta Martuszewska, oficer prasowy KPP w Kłodzku.

Nietypowych elementów na dokumencie było więcej, jak choćby nieczytelny druk. Policjanci sprawdzili w bazie danych i okazało się, że 39-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ nigdy ich nie uzyskał.

- Przyznał się mundurowym, że prawo jazdy kupił na terenie Wielkiej Brytanii - zaznacza Martuszewska.

Przedsiębiorczy 4kierowca odpowie za posługiwanie się sfałszowanym dokumentem i za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień. Za fałszowanie dokumentu i używanie go jako autentyczny może trafić za kraty nawet na 5 lat.

Za jedzenie zapłacił nietypową stówą

5 stycznia wieczorem, przed godziną 18 pracownica jednego z lokali gastronomicznych w centrum Wałbrzycha zauważyła, że 16-latek płaci za zakupione jedzenie sfałszowanym stuzłotowym banknotem i wezwała policjantów.

- Funkcjonariusze potwierdzili, że pieniądz został wydrukowany najprawdopodobniej na zwykłej drukarce. Świadczył o tym m.in. brak znaków wodnych i dodatkowych zabezpieczeń. Nieletni został więc zatrzymany, a fałszywy banknot umieszczony w materiałach sprawy - wyjaśnia Marcin Świeży, oficer prasowy KMP Wałbrzych.

Policjanci przesłuchali 16-latka w obecności prawnego opiekuna. Gdyby skończył 17 lat, za wprowadzenie do obiegu fałszywego banknotu groziłaby mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak, jako że jest nieletni to o jego przyszłości zdecyduje sąd rodzinny. Śledczy ustalają natomiast, skąd nastolatek miał fałszywy banknot.

Fałszywy Brytyjczyk i prawdziwe jedzenie za nieprawdziwe pieniądze

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Fałszywy Brytyjczyk i prawdziwe jedzenie za nieprawdziwe pieniądze - Wałbrzych Nasze Miasto

Wróć na klodzko.naszemiasto.pl Nasze Miasto