Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Straż graniczna rekrutuje do służby. Tu można dobrze zarobić i mieć stabilną pracę

Anna Ickiewicz
Anna Ickiewicz
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Na chętnych do służby w NoOSG czekają wolne miejsca we wszystkich placówkach oddziału. Aby wstąpić w szeregi pograniczników, wystarczy mieć polskie obywatelstwo, minimum średnie wykształcenie i nie być karanym sądownie. Wiek kandydata nie gra roli, a brak doświadczenia zawodowego nie jest przeszkodą. W ośrodkach szkolenia kandydat na funkcjonariusza zostanie kompleksowo przeszkolony do pełnienia dalszej służby.

Spis treści

Gdzie złożyć dokumenty aplikacyjne do Straży Granicznej

Wszyscy chętni mogą składać dokumenty w placówce NoOSG najbliższej miejscu zamieszkania, tj. w Gorzowie Wielkopolskim, Świecku, Tuplicach, Zielonej Górze - Babimoście, Kłodzku, Legnicy, Jeleniej Górze, Zgorzelcu, Wrocławiu-Strachowicach, Kaliszu i w Poznaniu-Ławicy oraz w Komendzie Oddziału w Krośnie Odrzańskim.

Jak przebiega postępowanie kwalifikacyjne

Postępowanie kwalifikacyjne, które przechodzi kandydat podzielone jest na dwa etapy. Podczas pierwszego etapu komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim wstępną rozmowę. Następnie kandydat przechodzi badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne. Podczas drugiego etapu odbywającego się w siedzibie NoOSG w Krośnie Odrzańskim, kandydaci rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i kolejną rozmowę kwalifikacyjną. Po ich pozytywnym zaliczeniu, adepci przechodzą badania lekarskie, a na ich podstawie komisja lekarska ustala ich zdolność do służby.

Jak wygląda szkolenie

Po zakończonym procesie rekrutacyjnym, kandydatów czeka kilkumiesięczne szkolenie w jednym z trzech ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Tam zapewniamy darmowe wyżywienie, umundurowanie i zakwaterowanie.

Ile zarabia Strażnik Graniczny

Po ukończonym kursie i zdanym egzaminie zarobki nowego funkcjonariusza, uwzględniając planowaną podwyżkę uposażeń funkcjonariuszy od marca br., mogą wynosić ponad 5 000 złotych (na rękę) dla osób przed ukończonym 26 rokiem życia i około 4 800 złotych (na rękę) dla osób po 26 roku życia. Dodatkowo od 1 marca 2023 r. – funkcjonariuszom pełniącym służbie w bezpośredniej ochronie granicy państwowej przysługuje dodatek graniczny w wysokości 450 złotych.

Funkcjonariusz SG może liczyć również na dodatek na remont mieszkania lub brak mieszkania, pomoc finansową na kupno domu czy mieszkania, oraz zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby. Każdemu funkcjonariuszowi SG przysługuje ponadto równoważnik za umundurowanie tzw. mundurówka, 13-ta pensja oraz dofinansowanie do wypoczynku.

Jakie są plusy pracy w Straży Granicznej

Służba w Straży Granicznej to stabilna, prestiżowa i satysfakcjonująca służba w dynamicznych zespołach. To także możliwość ciągłego doskonalenia zawodowego w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej oraz szerokie perspektywy rozwoju zawodowego, jak również możliwość wyboru odpowiednich dla siebie specjalizacji w służbie np: kontrola ruchu granicznego na lotniskach, wykrywanie przestępstw i zatrzymywanie podejrzanych, działania kontrolne i weryfikacyjne, działania specjalne realizowane w formie działań bojowych, działania minersko - pirotechniczne, służba przewodników psów służbowych czy specjalistów od rozpoznawania fałszerstw dokumentów.

Wszystkie przydatne informacje na temat szczegółowych wymagań i etapów rekrutacji znajdują się pod linkiem:

Jak wygląda praca w Straży Granicznej. Zdjęcia

Straż graniczna rekrutuje do służby. Tu można dobrze zarobić...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Straż graniczna rekrutuje do służby. Tu można dobrze zarobić i mieć stabilną pracę - Legnica Nasze Miasto

Wróć na klodzko.naszemiasto.pl Nasze Miasto