Z sesji bystrzyckiej Rady Miejskiej

www.bystrzycaklodzka.pl
fot. www.bystrzycaklodzka.pl
Bardzo ładny akcent miał miejsce przed październikową sesją Rady Miejskiej Bystrzycy Kłodzkiej. Mieszkaniec tego miasta Zbigniew Kaczmarek wręczył burmistrz Renacie Surmie wintaż pt. „Putti” w renesansowej ramie z przeznaczeniem do Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Tym niecodziennym gestem darczyńca podkreślił swoje 50-lecie działalności społecznej na rzecz miasta i ziemi kłodzkiej.

Natomiast w toku obrad rady, w drodze uchwały, ze stanowiska skarbnika gminy odwołano Janinę Gunię na jej prośbę podyktowaną nabyciem praw emerytalnych. W imieniu radnych przewodniczący RM Artur Pokora i wiceprzewodniczący Leszek Stróż podziękowali p. Janinie za ponaddwunastoletnią współpracę.

Na wniosek burmistrz Renaty Surmy Rada Miejska na wakujące stanowisko powołała Artura Michałuszka ostatnio zatrudnionego jako zastępca skarbnika gminy bystrzyckiej. Pan Artur ma spore doświadczenie w zarządzaniu finansami samorządowymi, wcześniej również pracował na takich stanowiskach.

W toku obrad RM uchwaliła przekazanie do prowadzenia Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dniem 1 stycznia 2020 r. Szkoły Muzycznej II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej, dla której do końca br. gmina jest organem prowadzącym. Radni poprali projekt Burmistrza Bystrzycy Kłodzkiej dotyczący dokonania zmian w uchwale o przystąpieniu do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy. Jak wyjaśniła burmistrz R. Surma – ma to związek z koncepcją wydłużenia pasa startowego na bystrzyckim lotnisku polowym. Dzięki temu posunięciu będzie na nim mogło lądować i wznosić się więcej małych samolotów o różnych gabarytach.

Obradujący radni przyjęli Gminny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii oraz informację o Programie współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2020. Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzata Kuchejda poinformowała zebranych o realizacji zadań związanych z rozwiązywaniem problemów osób niepełnosprawnych.

Wzrost zakażeń. Będą szpitale tymczasowe

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie