Kłodzki policjant, dwukrotnym mistrzem pływania

Adrian Śledź
Na lubińskim basenie rozegrano trzecie Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Aspirant sztabowy Andrzej Juszczyk zdobył podwójne mistrzostwo w pływaniu.

W najnowocześniejszym obiekcie pływackim w Polsce w miniony weekend odbyły się już trzecie Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Do zawodów przystąpiło 63 funkcjonariuszy, którzy startowali w konkurencjach drużynowych i indywidualnych. Zawodnicy do Lubina przyjechali prawie z wszystkich województw, a honorowym patronem nad mistrzostwami został Komendant Główny Policji oraz prezydent Lublina.

Funkcjonariusz z Kłodzka zdobył dwa złote medale, wygrywając na dystansie 50 i 100 metrów, płynąc stylem grzbietowym Masters II. Dodatkowo uzyskał trzecie miejsce stylem klasycznym na 50 metrów, zdobywając brązowy medal w tej samej kategorii wiekowej. Tym samym polepszył swój wynik sprzed roku, gdzie zajął trzecie miejsce w stylu grzbietowym Masters I na dystansie 100 metrów.

-Aspirant sztabowy Andrzej Juszczak od 24 lat służy w Policji. Obecnie jest technikiem kryminalistyki w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. Posiada na swoim koncie wiele sukcesów zawodowych , a także sportowych. W 2006 roku w Mistrzostwach Policji MSWiA w Pływaniu i Ratownictwie Wodnym zdobył I miejsce - mówi Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Andrzej Juszczak w lipcu 2012 roku zdobył II miejsce na dystansie 3.000 m w VIII Międzynarodowych Mistrzostwach Policjantów w Pływaniu Długodystansowym w Kiekrzu. Wcześniej w 2011 w tej samej miejscowości zdobył złoty medal.