Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy powiatu w dalszym ciągu używają Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

DAB
Na KMZB można nanosić chociażby bezdomność czy żebractwo /fot.Damian Bednarz
W pierwszym półroczu policja w naszym powiecie odnotowała 657 zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to narzędzie, dzięki któremu każdy może zgłosić niepokojące go zdarzenia. I to bez wychodzenia z domu.

-Osoba zainteresowana, która nie chce dzwonić na policję, może zgłosić zagrożenie szybko za pośrednictwem KMZB. Wystarczy skorzystać z Internetu w telefonie lub komputerze - mówi podinsp. Wioletta Martuszewska, oficer prasowy KPP w Kłodzku.

Tylko w czerwcu zgłoszono 88 oznaczeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nieco ponad połowa z nich została potwierdzona. Najwięcej zgłoszeń było z ruchu drogowego (28) i prewencyjnych (12). Najwięcej zgłoszeń dotyczyły problemów alkoholowych i nieprawidłowości w parkowaniu samochodów.

- Każde zgłoszenie sprawdzane jest przez koordynatora i przekierowywane do odpowiedniego wydziału, który je sprawdza i weryfikuje - mówi podinsp. Wioletta Martuszewska, oficer prasowy KPP w Kłodzku.

Potencjalny problem zgłosić może każdy. Wystarczy zalogować się na stronę (LINK) i wpisać tam miejscowość, w której chcielibyśmy zgłosić potencjalne zagrożenie. Następnie wybieramy typ zagrożenia i oznaczamy dokładną jego lokalizację.

Policjanci przypominają jednak, że Mapa nie służy do zgłaszania pilnych interwencji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na klodzko.naszemiasto.pl Nasze Miasto