Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zdobyli Śnieżnik by zwrócić uwagę na problem alienacji rodzicielskiej

Damian Bednarz
Damian Bednarz
W dniu 31 stycznia 2022 roku dwudziestoosobowa grupa aktywistów organizacji społecznej Szczyty Alienacji Rodzicielskiej, działającej na rzecz poprawy praw polskich dzieci do obojga rodziców zdobyła w zimowych, ekstremalnych tego dnia warunkach 10. Szczyt Korony Gór Polskich – Śnieżnik.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYPRAWY:

Swoją działalność aktywiści organizacji Szczyty Alienacji Rodzicielskiej rozpoczęli równo rok temu, od zdobycia najwyższego szczytu Karkonoszy - Śnieżki, a ich celem jest zdobycie wszystkich 28. Szczytów Korony Gór Polskich.

Niedzielne zdobycie Śnieżnika w pierwsze urodziny organizacji Szczyty Alienacji Rodzicielskiej było 10. z kolei szczytem Korony Gór Polskich, zdobytym przez aktywistów.

Wyprawa społeczników rozpoczęła się około godziny 10:00 spod parkingu przy stacji Czarna Góra Resort.

Aktywiści do schroniska na Śnieżniku dotarli około godziny 14:00. Z uwagi na ekstremalne warunki pogodowe, panujące tego dnia wejście zajęło więcej czasu niż zwykle. W schronisku na Śnieżniku na społeczników czekało już miłe urodzinowe przyjęcie, urodzinowy tort i ciepłe napoje dla rozgrzania. Aktywiści zostali bardzo miło i przychylnie przywitani, przez przebywających tego dnia w schronisku turystów.

Najbardziej doświadczona w górskich wyprawach piątka działaczy Szczytów Alienacji Rodzicielskiej zdobyła się w tym czasie na udany atak szczytowy ze schroniska na sam wierzchołek Śnieżnika. Pozostali uczestnicy wyprawy, wśród których była również dwuletnia Klara, oczekiwali na delegację swoich przedstawicieli w schronisku.

Organizacja społeczna Szczyty Alienacji Rodzicielskiej zrzesza aktywistów z całej Polski i należą do niej zarówno ojcowie, matki, babcie i dziadkowie, a także inni członkowie rodzin, których dotknął problem przemocy alienacji rodzicielskiej. Do organizacji należą przedstawiciele wielu zawodów, wśród których znajdują się m.in.: nauczyciele, lekarze, pielęgniarki, artyści, przedsiębiorcy, informatycy, inżynierowie, chemicy, handlowcy, przedstawiciele służb mundurowych.

Działacze chcą w ten sposób zwrócić uwagę polskich parlamentarzystów, iż mają oni szerokie poparcie społeczne za uchwaleniem obywatelskiego projektu ustawy Druk Senacki 63, wprowadzającego do prawa rodzinnego opiekę naprzemienną oraz kary za bezpodstawne izolowanie dziecka od jednego z rodziców.

Wybranie daty tego wydarzenia nie było przypadkowe, albowiem w tym samym dniu miał miejsce 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która praktyczni co roku zbiera pieniądze w celach ochrony zdrowia najbardziej bezbronnych i najmłodszych obywateli naszego kraju, a więc dzieci. W tym roku zbiórka odbywała się pod hasłem: „Przejrzyj na oczy”.

Hasło to stało się również symbolicznym motywem akcji zdobycia Śnieżnika przez działaczy organizacji Szczyty Alienacji Rodzicielskiej, albowiem od wielu miesięcy w parlamencie z niezrozumiałych przyczyn blokowane jest procedowanie obywatelskiego projektu, który poprawiłby w Polsce sytuację dzieci rozstających się rodziców, i dzieje się to pomimo bardzo pozytywnych opinii instytucji, zajmujących się prawami dziecka. Aktywiści poprzez swoje rozmaite działania starają się zwrócić uwagę na potrzebę odblokowania prac nad tym projektem.

Sprawa blokowania tej ustawy bardzo dobrze znana większości parlamentarzystów. Jednak pomimo tego, iż wszystkich parlamentarzystom problem jest znany, nic nie jest robione w tym temacie, a wręcz podejmowane są próby pogorszenia sytuacji dzieci.

Poprzez heroiczne zdobycie Śnieżnika w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych aktywiści Szczytów Alienacji Rodzicielskiej chcą zaapelować do władnych z prośbą o przejrzenie na oczy co do obecnej tragicznej sytuacji dzieci, których rodzice żyją w rozłączeniu.

Wiele się mówi o tragicznym stan zdrowia psychicznego dzieci. Zły stan psychiczny polskich dzieci z roku na rok coraz bardziej się pogłębia. W pierwszej kolejności kierunkiem, jakim należy podjąć w celu poprawy zdrowia psychicznego dzieci w Polsce to wdrażanie rozwiązań zapobiegawczych, jakie znajdują się w projekcie obywatelskim ustawy Druk Senacki nr 63.

Akcje Szczytów Alienacji Rodzicielskiej spotykają się z ogromnym pozytywnym odbiorem i zainteresowaniem społecznym. Wszystkie zapowiedzi kolejnych działań można śledzić na FP organizacji. Kolejny szczyt aktywiści zdobywać będą już 27 lutego 2022 roku.

Jak podkreśla założyciel organizacji Przemysław Koziński rozwiązania systemowe w Polsce nie chronią praw dziecka do obojga rodziców, czego potwierdzeniem są przegrywane przez Polskę sprawy w Europejskim Trybunale Praw Człowieka z art. 8, a dziecko po rozstaniu rodziców w Polsce najczęściej pozbawiane jest jednego z rodziców bez pytania dziecka o zdanie, co później odbija się na psychice dzieci i ma przełożenie na fatalny stan psychiatrii dziecięcej w Polsce.

Rozwiązania przeciwdziałające pogłębiającemu się regresowi stanu psychiatrii dziecięcej w kraju oraz poprawienia sytuacji polskich dzieci, których rodzice żyją w rozłączeniu znajdują się w obywatelskim projekcie ustawy, uchwalonym ponad podziałami politycznymi, zawartym w Druku Senackim nr 63. Aktywiści apelują, aby prace nad tym projektem zostały niezwłocznie wznowione i został on niezwłocznie skierowany do I czytania, co będzie działaniem na rzecz dobra polskich dzieci oraz poprawienia stanu psychiatrii dziecięce.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYPRAWY:

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na klodzko.naszemiasto.pl Nasze Miasto