Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ratownik Sudeckiej Grupy GOPR potrzebuje pomocy. Bieg charytatywny w Międzylesiu i zbiórka, by pomóc Jarkowi Błażejewskiemu FILM, ZDJĘCIA

Maciej Sergel
Wideo
od 7 lat
W Międzylesiu pobiegli charytatywnie dla Jarka Błażejewskiego. Organizatorzy zbierają pieniądze na rehabilitację ratownika Grupy Sudeckiej GOPR, który uległ wypadkowi. Jak mówią bliscy, Jarek zawsze pomagał innym, teraz sam potrzebuje wsparcia.

W sobotę 2 grudnia br. w Międzylesiu odbył się sześciogodzinny bieg i festyn charytatywny podczas którego zbierano pieniądze na rehabilitację poszkodowanego w wypadku Jarka Błażejewskiego z Grupy Sudeckiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pogoda nie dopisała, ale przyjaciele ratownika Sudeckiej grupy GOPR, który potrzebuje wsparcia, tak!

Pomimo złych warunków atmosferycznych, dużego opadu śniegu, wiatru i mrozu w biegu na dystansie 9,2 km wystartowało 41 osób oraz 3 psy. Formuła biegu to pokonanie tylu okrążeń, na ile pozwalały możliwości i chęci biegaczy i spieniężenie każdej przebiegniętej pętli dzięki sponsorom biegu.

Licytacje na rehabilitację ratownika sudeckiego GOPR

Najmłodsi uczestnicy biegu Nadia Majewska i Natasza Majewska miały po 4 i 7 lat. Podczas charytatywnego biegu 23 osoby przebiegły lub przeszły 1 pętlę, 12 osób przebiegło 2 pętle, a 6 osób 3, co łącznie dało 65 pętli i przełożyło się na 2650 zł uzbieranych pieniędzy.

W czasie, kiedy jedni biegali, inni uczestnicy wydarzenia wzięli udział w festynie, który odbył się na terenie Szkoły Podstawowej w Międzylesiu, podczas którego licytowano vouchery i gadżety oraz można było zakupić przepyszne ciasta przygotowane przez mieszkańców regionu.

Wsparcie biegu charytatywnego dla ratownika GOPR-u

Każdy mógł posilić się gorącą zupą przygotowaną przez zawodników MLKS Sudety Międzylesie czy zjeść grillowaną kiełbasę ufundowaną przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Międzylesie Krzysztofa Rusinka. Na półmetku w Pisarach na uczestników biegu czekała także gorąca herbata przygotowana przez pracowników tutejszego Nadleśnictwa Międzylesie. Wszystkich uczestników wydarzenia nawadniała woda mineralna dostarczona przez Staropolankę. Licytacje i oprawę muzyczną prowadził Przemysław Niżnik z firmy „Zgrani”.

Sponsorami pętli biegu byli wiceprezes Uzdrowisk Kłodzkich Łukasz Czech, prezes Śnieżnickiego Klubu Biznesu Adam Jaśnikowski, właściciel lodziarni „Wilczek” z Międzylesia Paweł Jafernik oraz Krzysztof Kyś z grupy producenckiej „Dolina Gryki”.

Bieg i festyn charytatywny został zorganizowany przez Ekipę Dobrych Serc Mariusza Kubiaka, gminę Międzylesie, klub sportowy MLKS Sudety Międzylesie, Nadleśnictwo Międzylesie przy wsparciu Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzylesiu, Pogotowia Ratunkowego, Grupy Sudeckiej GOPR, oraz klubów biegowych z regionu LKS Iskry Jaszkowej, Wilki Międzylesie, Kudowianka Run oraz RNB Team Polanica.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na klodzko.naszemiasto.pl Nasze Miasto